Szymon Spandowski

Zwróciliśmy uwagę na nieracjonalne zasady dotyczące sprzedaży nowych biletów MZK. Dziś się one zmienią?

Bilety kwartalne i semestralne są kolejną nowością w MZK po wprowadzonych w 2016 roku biletach czasowych Fot. Grzegorz Olkowski Bilety kwartalne i semestralne są kolejną nowością w MZK po wprowadzonych w 2016 roku biletach czasowych
Szymon Spandowski

Toruńscy radni miejscy zajmą się biletami kwartalnymi i zapewne zamienią je na bilety trzymiesięczne. Będą one obowiązywały od dnia zakupu.

W nowy rok Toruń wkroczył z nowymi biletami komunikacji miejskiej. Gospodarze miasta ze szczególnym zadowoleniem witali bilety semestralne i kwartalne. Korzystający z usług MZK mieszkańcy również przyjęli nowinkę z zadowoleniem, które jednak po pierwszej próbie zakupu, na ogół zamieniało się w zdumienie.

W „Nowościach” opisaliśmy przygodę Czytelnika, który chciał sobie takie cudo sprawić 3 stycznia i usłyszał w kasie, że biletu kwartalnego nie kupi, ponieważ kwartał już się rozpoczął. Po „Nowościach” temat podjęły inne toruńskie media, przedstawiając podobne przypadki. Wygląda na to, że problem z biletami uda się naprawić. Sprawą zajmą się na dzisiejszej sesji toruńscy radni.

- Doprecyzowujemy to, czego oczekują mieszkańcy, a więc bilet trzymiesięczny, który możemy kupić w połowie miesiąca i będzie obowiązywał nie do końca kwartału, ale przez kolejne trzy miesiące - zapewnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Ceny pozostaną bez zmian. Bilet trzymiesięczny na wszystkie linie tramwajowe ważny w I strefie będzie kosztował 180 złotych (normalny) i 90 złotych (ulgowy). Za bilet trzymiesięczny na wszystkie linie dzienne i nocne ważny w I strefie zapłacimy 240 i 120 złotych.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.