Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Olszynie

Czytaj dalej

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Olszynie

Stanisław Januszko, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Olszynie: Niesienie pomocy to szczególna służba

Służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej rozpocząłem prawie 35 lat temu i nigdy nie żałowałem, że się na nią zdecydowałem. Gdybym dziś miał znowu wybierać, bez wahania wstąpiłbym w szeregi OSP. Przez te lata uczestniczyłem w szeregu różnych akcji - oczywiście również w takich, w których wraz z kolegami druhami narażaliśmy swoje zdrowie, a nawet życie.

Najbardziej utkwiła mi w pamięci powódź w Olszynie w 2012 r., kiedy to w ciągu kilkunastu minut znaczna część miejscowości została zalana! Do dziś pamiętam strach i rozpacz ludzi, którym nie udało się uratować swojego dobytku. Wspominam też zwykłą ludzką bezradność w obliczu tego wielkiego żywiołu. W tych trudnych dla nas wszystkich dniach po raz kolejny okazało się, że tylko wspólne, bezinteresowne działanie, cierpliwość i solidarność ludzka są w stanie sprostać skutkom tak bezwzględnego żywiołu, jakim jest powódź.

Niesienie pomocy ludziom to szczególna misja, która daje wiele satysfakcji i radości. Owszem, jest to służba niebezpieczna, jednak podczas akcji myśli się tylko o tym, żeby pomóc innym. Korzystając z okazji zachęcam wszystkich młodych ludzi do wstąpienia w szeregi OSP.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.