Zapraszamy do Bogatyni!

Ciekawe miejsca, transgraniczne położenie, ale przede wszystkim interesujący i aktywnie działający mieszkańcy - to wizytówka Miasta i Gminy Bogatynia.

Edukacja młodych
Nauka i edukacja są jednym z motorów napędowych rozwoju gospodarczego gminy Bogatynia. Zaplecze edukacyjne stanowią żłobki, przedszkola i szkoły. Bogata oferta edukacyjna, nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, sprzęt multimedialny, działalność wielu kół zainteresowań oraz zajęć pozalekcyjnych, pozwalają dzieciom rozwijać ich zainteresowania i pasje. W Bogatyni wiele troski okazuje się osobom niepełnosprawnym, a priorytetem jest pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.

Życie kulturalne
Wiodącą rolę w kształtowaniu życia społecznego i kulturalnego na terenie Miasta i Gminy Bogatynia pełnią prężnie działające organizacje pozarządowe, które każdego roku organizują mnóstwo przedsięwzięć. Działalność wielu stowarzyszeń sprzyja rozwojowi regionu, a także integracji społeczności lokalnej. Położone na pograniczu miasto ma swój klimat i różnorodną ofertę kulturalną, która jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego mieszkańca, a odwiedzającym miasto gościom możemy przez cały rok zaproponować wiele imprez kulturalno-rozrywkowych. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez są Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia - trzydniowa impreza organizowana w centrum miasta, z bogatym i atrakcyjnym programem przyciągająca wielu turystów. Miłośnicy kina mają okazję obejrzeć ulubione filmy w nowoczesnym Kinie Kadr 3D, które gwarantuje niesamowitą jakość obrazu i dźwięku.

Sport w mieście
Bogatynia to miejsce, w którym do sportu i rekreacji przykłada się ogromną wagę, a bogata infrastruktura sportowa zlokalizowana na terenie Miasta i Gminy Bogatynia służy popularyzacji i upowszechnianiu kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Bogatynia słynie z organizacji wielu imprez sportowych, które przyciągają liczne grupy kibiców. Każdego roku odbywa się tutaj szereg cyklicznych zawodów, turniejów, lig i festynów. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstają również nowoczesne place zabaw, ale też takie obiekty sportowe, jak Skatepark, Orliki, czy boiska szkolne.

Inwestycje

Przez ostatnie lata w Mieście i Gminie Bogatynia Samorząd zrealizował szereg inwestycji i modernizacji, które znacząco wpłynęły na estetykę, wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Systematycznie przeprowadzana jest modernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni, który z każdym remontem zyskuje nowoczesny wygląd, wyższy standard, ale przede wszystkim niezbędny sprzęt medyczny, który wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów, ale też na jakość pracy personelu medycznego. Niezwykle ważne są również świetlice wiejskie, które znacznie wpływają na integrację i aktywizację lokalnego społeczeństwa. Obecnie wszystkie sołectwa w gminie Bogatynia posiadają kompleksowo wyposażone obiekty działalności publicznej. Ponadto przeprowadzane są remonty bieżące: dróg, nawierzchni ulic, chodników, parkingów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.