Zainwestuj na Dolnym Śląsku

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Zainwestuj na Dolnym Śląsku

Materiał informacyjny

Interaktywna mapa dobrych interesów!

https://plus.gazetawroclawska.pl/wydania/mapa-terenow-inwestycyjnych

Dolny Śląsk wypracował sobie mocną pozycje na mapie gospodarczej Polski.

Na sukces regionu składa się wiele czynników. Od korzystnego położenia geograficznego, lokalizacji w paneuropejskim korytarzu transportowym, sąsiedztwa Czech i Niemiec, bliskości Pragi, Berlina i Warszawy i związanej z tym rozbudowy infrastruktury transportowej (drogowa, kolejowa, wodna, lotnicza) i logistycznej, poprzez bogactwo zróżnicowanych zasobów naturalnych, aż po kapitał ludzki z czym wiąże się duży potencjał edukacyjny, naukowy i kulturalny. Przypomnijmy, Wrocław jest trzecim w Polsce ośrodkiem naukowo-akademickim. Do tego należy dodać walory turystyczne regionu, które stwarzają wiele możliwości.

Mocne podstawy do rozwoju biznesu

W efekcie Dolny Śląsk postrzegany jest jako region innowacji, oferujący wiele możliwości zarówno wielkim korporacjom, jak i młodych start-upom. Dzięki temu istnieje tu unikatowe środowisko biznesowe. Struktura gospodarki województwa dolnośląskiego oparta jest na trzech podstawowych filarach: usługach, przemyśle oraz handlu. Jakie są te proporcje? Jak podaje Rocznik statystyczny województwa dolnośląskiego 2018 r. - handel daje 24,1 proc. uzyskiwanych przychodów ze sprzedaży, przemysł – 34,7 proc., a usługi i pozostałe sektory – 41,2 proc. Działalność handlowa zajmuje zatem właściwe miejsce w strukturze gospodarczej, co świadczy o właściwej strukturze rozwoju gospodarki. Główne branże przemysłowe województwa dolnośląskiego to motoryzacja, elektrotechnika i elektromechanika, oraz tworzywa sztuczne i produkcja wyrobów z metali.

Wybrali Polskę i Dolny Śląsk

W regionie działają 4 Specjalne Strefy Ekonomiczne oraz wiele Parków Przemysłowych oraz Technologicznych. Stanowią one wsparcie dla firm poszukujących miejsca i dobrych warunków dla rozwoju biznesu. Lista firm, które wybrały Dolny Śląsk, jako najlepszą lokalizację dla swoich fabryk, centrów logistycznych, jest długa i pochodzą one z całego świata. LG Energy Solution Wrocław (dawne LG Chem Wrocław Energy) jest największym w Europie producentem akumulatorów do aut elektrycznych. Amazon Polska ma w Polsce już aż dziewięć centrów logistycznych w tym, dwa w Bielanach Wrocławskich oraz otwarte w 2019 r. w Okmianach na Terenami Aktywizacji Gospodarczej (TAG) gminy Chojnów. BASF zainwestował i nadal inwestuje w zakład w Środzie Śląskiej, gdzie działa fabryka katalizatorów – jest to najnowocześniejszy tego typu zakład BASF w Europie.

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w swoich dwóch dolnośląskich zakładach w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach pracuje nad budową i rozwojem napędów hybrydowych. W 2020 zakład w Jelczu-Laskowicach rozpoczął produkcję 3-cylindrowego silnika Dynamic Force Engine o pojemności 1,5 l do Yarisa i Yarisa Cross z napędem benzynowym i hybrydowym. Także w 2020 r. fabryka w Wałbrzychu uruchomiła Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych, który przeprowadza testy m.in. wytrzymałościowe i wibracji komponentów wykorzystywanych w przekładniach do napędów hybrydowych.

Niedawno rozbudowę swojego zakładu w Wałbrzychu zapowiedziała Faurecia. Ten francuski koncern jest szóstym co do wielkości na świecie i drugim w Europie producentem wyposażenia samochodowego. W naszym kraju obecny jest w Polsce od 25 lat. Najnowsza inwestycja w Wałbrzychu dotyczy rozbudowy zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych, a jej wartość to 180 mln zł.

Przykłady można mnożyć. Te firmy już nam zaufały, wiedzą, że na Dolnym Śląsku, warto prowadzić interesy.

Masz działkę inwestycyjna i szukasz partnerów? Ta oferta jest dla Ciebie!

Nasz region ma do zaoferowania jeszcze wiele atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Aby zainteresować nimi inwestorów, trzeba je odpowiednio zaprezentować, a przede wszystkim poinformować o warunkach, na jakie mogą liczyć przedstawiciele firm. Dlatego nasza redakcja przygotowała specjalną ofertę.

Tworzymy interaktywną Mapę Terenów inwestycyjnych na Dolnym Śląsku. Chcemy skrócić dystans między poszukującymi inwestorów a potencjalnymi inwestorami. Aby zaoszczędzić czas i uprościć poszukiwanie biznesowego partnera, proponujemy umieszczenie wszystkich ważnych informacji w jednym miejscu. Mapa pozwoli na łatwe wyszukanie najkorzystniejszej dla inwestora lokalizacji i szybkie zapoznanie się z jej zaletami.

Na gazetawroclawska.pl tworzymy serwis specjalny skierowany do przedsiębiorców i inwestorów, promowany on będzie na stronie głównej oraz na serwisie ogólnopolskim strefabiznesu.pl.

Za pomocą mapy, a także artykułów i video, przedstawimy cechy i zalety poszczególnych lokalizacji.

My oferujemy, a wybór należy do gmin i miast poszukujących biznesowych partnerów.

Trzeba wiedzieć, że gazetawroclawska.pl dzięki regionalnemu charakterowi skutecznie wspiera lokalny rozwój i biznes. Miesięcznie dociera do 3,13 mln Realnych Użytkowników (RU), z czego ponad 390 tys. RU stanowi kadra zarządzająca i właściciele firm.

Strefabiznesu.pl to jeden z najpopularniejszych ogólnopolskich serwisów biznesowych.

Co miesiąc po jakościowe treści tworzone przez dziennikarzy serwisu sięga ponad 2,69 mln RU.

Oferujemy także możliwość prezentacji oferty inwestycyjnej w prestiżowym, magazynie Strefa Biznesu ukazującym się na Dolnym Śląsku lub do wyboru w analogicznym wydawnictwie w dowolnym regionie (regionach) Polski.

Proponujemy przedstawienie swojej oferty w internecie a także w papierowym wydaniu Strefy Biznesu. Profesjonalnie przygotowana prezentacja oferty działki inwestycyjnej, na pewno skróci dystans między kontrahentami.

Skontaktuj się z nami:

[email protected]

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.