Żagań: Nie będzie kary za „Ucho prezesa”

Czytaj dalej
Grzegorz Kozakiewicz, mak, aw

Żagań: Nie będzie kary za „Ucho prezesa”

Grzegorz Kozakiewicz, mak, aw

Rzecznik dyscyplinarny odmówił wszczęcia postępowania w sprawie treści udostępnianych na facebooku przez nauczyciela z Żagania.

Skarga dyrektora ZSTiL w Żaganiu do organów kontrolnych wojewody trafiła pod koniec marca. Wuefiście zarzucano uchybienie godności zawodu, czyli naruszenie zapisów Karty Nauczyciela i ustawy o systemie oświaty. Do pisma dołączono anonimową skargę rodzica pierwszoklasisty, stanowisko starostwa jako organu prowadzącego szkołę, a także wydruki z facebookowego konta B. Wosia.

Zimą udostępniano na nim humorystyczne memy oraz odcinki serialu pt. „Ucho prezesa”, który w prześmiewczy sposób ukazuje kulisy władzy w Polsce rządzonej przez PiS. Według szefostwa zespołu szkół, wiele tych wpisów pojawiło się w godzinach pracy nauczyciela.

– Prawdę mówiąc jestem już zmęczony zainteresowaniem, jakim cieszy się ta sprawa – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski. – Ciągle czekamy na rozstrzygnięcie. Póki nie mamy oficjalnej odpowiedzi kuratorium na nasze zawiadomienie, nie będę niczego komentował.

– To jest w ogóle jakieś kuriozum, że można nadać bieg sprawie na podstawie jakiegoś anonimu – dziwi się Bartłomiej Woś, wuefista z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych, który na początku kwietnia stał się bohaterem głośnej afery. – W taki sposób można przecież zniszczyć każdego.

Zobacz też: Ucho Prezesa - internetowy fenomen na YouTubie

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Grzegorz Kozakiewicz, mak, aw

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.