Wyciekł „tajny” raport o agresji w policji

Czytaj dalej
Fot. Michal Gaciarz
Maciej Czerniak

Wyciekł „tajny” raport o agresji w policji

Maciej Czerniak

W policji przeprowadzono badanie, którego nie opublikowano. Wynika z niego, że 45 proc. policjantów było świadkami agresji na interwencjach.

38 procent badanych uważa, iż wszyscy bądź większość funkcjonariuszy doświadczyła sytuacji, w których zachowywali się bardziej agresywnie niż to było konieczne. Z kolei ponad połowa (54 proc.) badanych aprobuje prewencyjne wykorzystanie broni służbowej mimo braku bezpośredniego zagrożenia. To niektóre wnioski z raportu, który MSW zleciło w 2015 roku.

W anonimowym badaniu przeprowadzonym przez zewnętrzną firmę konsultingową wzięło udział 4 tys. policjantów. Co z wynikami zrobiło ministerstwo? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.