Marcin Darda

W wyborach na szefa regionu Platformy prezydent Łodzi zmierzy się z Cezarym Grabarczykiem

Hanna Zdanowska i Cezary Grabarczyk niegdyś bardzo blisko współpracowali, dziś łączy ich co najwyżej "szorstka przyjaźń" Fot. Krzysztof Szymczak Hanna Zdanowska i Cezary Grabarczyk niegdyś bardzo blisko współpracowali, dziś łączy ich co najwyżej "szorstka przyjaźń"
Marcin Darda

W sobotę regionalna komisja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Łodzi zamknęła rejestrację kandydatów w wyborach na przewodniczącego regionu partii oraz szefów powiatów. Kandydatami na szefa regionu są prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i łódzki poseł Cezary Grabarczyk, były dwukrotny minister i były szef regionu PO.

Będą to najciekawsze wybory w PO od ponad dekady, bo naprzeciw siebie staną dawni polityczni sojusznicy - Zdanowska wiele Grabarczykowi zawdzięcza, a dziś łączy ich co najwyżej „szorstka przyjaźń”.

Wybory będą ciekawe także dlatego, że tym razem nie będzie zjazdu wyborczego, na którym głosowali delegaci i z grubsza było wiadomo, kto kogo popiera.

Teraz będzie głosowanie powszechne i niejawne w biurach powiatowych PO całego województwa. Prawo głosu ma ok. 2,2 tys. członków PO w regionie, z czego ponad połowa w Łodzi. Głosowanie odbędzie się 2 grudnia.

Zwycięzca obejmie region i zostanie członkiem zarządu krajowego PO, ale stawka jest dużo większa i istotna także dla wyborców Platformy. Dlaczego? Przeczytaj zamkniętą część artykułu

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.