Marcin Darda

W wyborach na szefa regionu Platformy prezydent Łodzi zmierzy się z Cezarym Grabarczykiem

Hanna Zdanowska i Cezary Grabarczyk niegdyś bardzo blisko współpracowali, dziś łączy ich co najwyżej "szorstka przyjaźń" Fot. Krzysztof Szymczak Hanna Zdanowska i Cezary Grabarczyk niegdyś bardzo blisko współpracowali, dziś łączy ich co najwyżej "szorstka przyjaźń"
Marcin Darda

W sobotę regionalna komisja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Łodzi zamknęła rejestrację kandydatów w wyborach na przewodniczącego regionu partii oraz szefów powiatów. Kandydatami na szefa regionu są prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i łódzki poseł Cezary Grabarczyk, były dwukrotny minister i były szef regionu PO.

Będą to najciekawsze wybory w PO od ponad dekady, bo naprzeciw siebie staną dawni polityczni sojusznicy - Zdanowska wiele Grabarczykowi zawdzięcza, a dziś łączy ich co najwyżej „szorstka przyjaźń”.

Wybory będą ciekawe także dlatego, że tym razem nie będzie zjazdu wyborczego, na którym głosowali delegaci i z grubsza było wiadomo, kto kogo popiera.

Teraz będzie głosowanie powszechne i niejawne w biurach powiatowych PO całego województwa. Prawo głosu ma ok. 2,2 tys. członków PO w regionie, z czego ponad połowa w Łodzi. Głosowanie odbędzie się 2 grudnia.

Zwycięzca obejmie region i zostanie członkiem zarządu krajowego PO, ale stawka jest dużo większa i istotna także dla wyborców Platformy. Dlaczego? Przeczytaj zamkniętą część artykułu

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Polityka, samorząd, partie polityczne

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetawroclawska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.