Tragiczny początek wakacji 2017 w powiecie sławieńskim

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Kulig
Wojciech Kulig

Tragiczny początek wakacji 2017 w powiecie sławieńskim

Wojciech Kulig

Służby ratownicze w powiecie od początku wakacji mają mnóstwo pracy. W gminie Sławno doszło do dwóch groźnych wypadków. W Darłowie utonął mężczyzna.

To z pewnością nie jest dobry początek tegorocznych wakacji na drogach powiatu sławieńskiego. W ubiegłą sobotę w gminie Sławno w odstępie zaledwie kilku godzin doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych, w których łącznie rannych zostało aż 9 osób.

Pierwszy z wypadków miał miejsce około godziny 8:30 rano. Doszło do niego na krajowej drodze numer 6 między Rzyszczewem, a Bobrowicami.

- Zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego dwie osoby zostały poszkodowane. Zabrano je do szpitala w Koszalinie. Nie odniosły poważniejszych obrażeń. Skierowane zostały na obserwacje - mówił nam st.kpt. Piotr Słupski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

Z relacji świadka, który poinformował naszą redakcję o zdarzeniu wynikało, że do wypadku doszło w chwili, gdy jeden z pojazdów wykonywał manewr wyprzedzania. Wówczas miał zderzyć się z samochodem z naprzeciwka. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia policja.

Tego samego dnia około godziny 16:40 również na drodze krajowej numer 6 doszło do wypadku w miejscowości Warszkowo. W centrum wioski zderzyły się aż trzy samochody osobowe. W wyniku tego 7 osób zostało odwiezionych do szpitali.

- Samochód marki hyundai z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w subaru, na którego najechała skoda. Wśród poszkodowanych było dwoje dzieci i kobieta w ciąży - informowała nas sierż. Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Wszystkie ranne osoby odwieziono do szpitali w Sławnie i Koszalinie. Ranną kobietę w ciąży zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kierujący pojazdem marki hyundai nie potrafił wyjaśnić dlaczego zjechał na przeciwległy pas ruchu.

W poniedziałek, 26 czerwca służby ratownicze poinformowały o pierwszym w tym sezonie utonięciu. Do tragedii doszło w Darłowie.

- Mężczyźni przyjechali z Łodzi. Byli zatrudnieni przy rozkładaniu namiotu na plaży. Razem weszli do morza się kąpać. Jeden z nich utonął - mówi nam sierż. Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

W akcji ratowniczej w Darłowie uczestniczyła Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

- Świadkowie znajdujący się w tym czasie widzieli topiącego się mężczyznę, który wszedł do wody przy falochronie. W miejscu tym fala przybojowa osiągała wysokość 3 metrów - mówiła nam Mirosława Więckowska, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Akcję jednak przerwano po kilku godzinach ze względu na trudne warunki pogodowe.

Kilka dni później morze oddało ciało mężczyzny nieopodal kanału portowego w Darłowie.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.