Tegoroczny Satyrykon zapowiada się naprawdę pysznie!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod, Polska Press
Beata Zborucka

Tegoroczny Satyrykon zapowiada się naprawdę pysznie!

Beata Zborucka

Weekend od 16 do 18 czerwca zdominują food trucki, egzotyczne aromaty i wspaniałe imprezy.

Po co powstał Satyrykon? Na proste pytania nie ma oczywiście jednej, prostej odpowiedzi. Ale wśród kilku najważniejszych ta zawsze mieściła się bardzo wysoko: aby się wspólnie pośmiać i pobawić. Wbrew szarej rutynie codzienności, głupocie i chorobom biurokracji, płyciźnie kolejnych mód i wszelkim zakrętom historii… Idée fixe legniczan opuszczających zamki i klatki własnych domostw, zakłady pracy, firmy, szkoły, przedszkola, rozpalonego grilla na balkonie, ogródki i działki, by skorzystać z przewidzianych dla nich całkowicie bezpłatnie wesołych atrakcji w opanowanym przez Satyrykon Rynku śniła się pewnie już Andrzejowi Tomiałojciowi. A potem marzyła się nie tylko wszystkim jego następcom, ale i przyjeżdżającym do Legnicy z całego świata artystom. Ostatnio bardzo mocno leży na sercu kierującym Legnickim Centrum Kultury.

Efekt? Chyba nigdy dotąd w swej historii Satyrykon nie miał takiego asa w rękawie, jak przy okazji obchodów jubileuszu 40-lecia. Zgodnie ze starą zasadą „przez żołądek do serc i umysłów” w tym roku zamierza kusić szeroką publiczność nie tylko satyrą i śmiechem. „Funny Food”, zawłaszczające całą przestrzeń legnickiego Rynku miasteczko satyry i jedzenia będzie oferować swe familijne - przeznaczone dla wszystkich pokoleń - smakołyki nieprzerwanie od południa do późnego wieczora. Od warsztatów pralinek po pikantny folk w wykonaniu muzycznego zespołu „Same suki”.

Smaków będzie wiele: prostych i wyrafinowanych, słodkich, korzennych i bardzo ostrych, muzycznych, kabaretowych, plastycznych i filmowych. Na trzy dni przestrzenią „miasteczka” zawładną klauni. Ciekawe zajęcie na warsztatach znajdą dzieci, a wytchnienie i inne rozrywki ich opiekunowie. Po przeżyciach kulturalnych będzie można - nie ruszając się na krok - posilić się w planujących specjalne menu restauracjach i stoiskach. Po jedzeniu - spalić kalorie wspólnie ćwicząc Zumbę. Po wysiłku - poleżakować w specjalnie przeznaczonych do tego strefach odpoczynku. A przy okazji podświadomie chłonąć płynącą z ekranów i estrady historię Satyrykonu. Nie starzejące się ani odrobinę rysunki dawne oraz te najnowsze. Wspomnienia i opowieści znanych leg-niczan oraz zaproszonych z całego świata gości, ponieważ w tę zabawę włączą się wszyscy. Miejmy nadzieję, że to wystarczająco zachęci do obejrzenia wyjątkowo bogatego programu tegorocznych wystaw…

Zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać w quizach na temat Satyrykonu, wzbogacić się o kubek lub o własną fizis przetworzoną w karykaturze. Czy to wszystko się uda? Jak przed każdą premierą organizatorzy mają wielką tremę. Ale też głęboko wierzą, że to projekt , który będzie się rozwijał w następnych latach we współpracy z partnerami z innych krajów.

A oto już szczegółowo kilkadziesiąt powodów, aby nie wyjechać, ale przyjechać do Legnicy na czerwcowy długi saty-ryczno-kulinarny weekend.

FUNNY FOOD Kuchnia i scena dla dzieci i dorosłych

Rynek, Legnica - 16 VI 2017 (piątek)

- 12:00 - start miasteczka Funny Food,
- 14:00 - oficjalne otwarcie,
- 17.40 - prezentacja prac laureatów Międzynarodowej Wystawy Satyrykon 2017,
- 20:00 - koncert zespołu Same Suki (folk z przekazem i przekąsem).

17 VI 2017 (sobota)

- 11:00 - start miasteczka Funny Food,
- 14:00 - Gapciowatość - przedstawienie dla najmłodszych,
- 16:00 - pokaz kulinarny Grzegorza Bienia (finalisty programu Master Chef),
- 18:30 - Śmichy chichy za limeryki - koncert satyryczny Grzegorza Żaka,
- 20:00 - Zumba show - wielkie spalanie kalorii,

- 11:00-18:00 - zabawy i animacje dla dzieci: warsztaty pralinek, wesoła ekipa klaunów.

18 VI 2017 (niedziela)

- 12:00 - start miasteczka Funny Food,
- 14:00-16:00 - warsztaty kulinarne dla dzieci z Dianą Volokhovą (finalistką programu Master Chef),
- 15:30 - dobrze przyprawiony i oprawiony koncert zespołu Cynamonowy Ogród,
- 16:30 - MCK na talerzu - prezentacje młodych talentów,
- 18:30 - apetyczny występ kabaretu Czwarta Fala,
- 19:30 - Zumba show,

- 13:00-17:00 warsztaty dla dzieci ,pracownia miedziorytnicza, kalkomania na kubkach, malowanie na torbach bawełnianych, warsztaty Plastyka Piernika, wesoła ekipa klaunów - zabawy i animacje.

Na wszystkie wydarzenia FUNNY FOOD, wstęp wolny

Beata Zborucka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.