Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta: Zabawimy się w grę o Poznań

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembiński
Błażej Dąbkowski

Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta: Zabawimy się w grę o Poznań

Błażej Dąbkowski

- W środę George R.R. Martin przesłał kontynuację "Gry o tron", w czwartek pojawiła się informacja, że zabawimy się w grę o Poznań - mówi Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

Tadeusz Zysk będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Taką decyzję w czwartek po południu ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Tadeusz Zysk nie jest członkiem PiS, ale jest w pełni popieranym przez nas kandydatem - mówił na czwartkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

W piątek, podczas spotkania z dziennikarzami, decyzję partii skomentował poznański wydawca i przedsiębiorca.

- Jestem coraz bardziej przekonany, że finałem mojego startu będzie zwycięstwo w wyborach. Poznań tego potrzebuje

- stwierdza

Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta: Zabawimy się w grę o Poznań

Tadeusz Zysk. - W środę George R.R. Martin przesłał mi kontynuację "Gry o tron", w czwartek pojawiła się informacja, że zabawimy się w grę o Poznań .To finalizuje moją działalność jako wydawcy i rozpoczyna nowy etap w życiu - dodaje.

Zobacz też: Wybory samorządowe 2018 w Poznaniu: Tadeusz Zysk kandydatem. Nie wszyscy w PiS są zadowoleni

Swoją kampanię chce oficjalnie rozpocząć we wrześniu, jednak wcześniej zamierza przedstawić swój program, który skupiony będzie na pięciu głównych zagadnieniach tzw. piątce dla Poznania. Kandydat PiS zapowiada również powstanie "gabinetu cieni", złożonego z osób, które po zwycięstwie obejmą wysokie stanowiska w urzędzie i zawiązanie komitetu honorowego.

Tadeusz Zysk podkreśla, że choć popiera większość postulatów PiS, to nie we wszystkim się z partią zgadza. W czym? -

Przydałoby się większe otwarcie gospodarcze i polepszenie strategii komunikacyjnej

- tłumaczy, wtrącając, że mówi krótko, bo ma za mało czasu.

Zdecydowanie chętniej odnosi się za to do wewnętrznej rywalizacji z posłem Bartłomiejem Wróblewskim, który także zgłaszał prezydenckie ambicje. Po wymianie złośliwości, parlamentarzysta ostatecznie życzył poznańskiemu przedsiębiorcy powodzenia, dlatego Tadeusz Zysk nie ukrywa zadowolenia. -Z radością przyjąłem wypowiedź posła, tak nowotestamentowo. Z jednego nawróconego grzesznika jest większa radość niż z tysiąca wierzących. Cieszę się, takich osób jest więcej, bo troska o Poznań jest większa od wewnętrznych animozji - stwierdził.

Jak Tadeusz Zysk ocenia prezydenturę Jacka Jaśkowiaka? Porównuje ją do... basenu. - Poznaniacy cztery lata temu skoczyli do do niego, nie sprawdzili tylko, czy znajduje się w nim woda. Tym razem basen będzie głęboki, dobrze napełniony, poznaniacy

Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta: Zabawimy się w grę o Poznań
Grzegorz Dembiński

będą się w nim mogli wykąpać - deklaruje. Kandydat PiS uważa, że obecny prezydent Jacek Jaśkowiak lansuje ideę zamknięcia Poznania, konfliktowania się z innymi samorządami i rządem. - Ja chcę szukać potencjału i porozumienia - mówi.

Szefem sztabu wyborczego Tadeusza Zyska został Sebastian Drobczyński, który wcześniej blisko współpracował z byłym wicemarszałkiem województwa z PO Leszkiem Wojtasiakiem. Kilka lata temu "Gazeta Wyborcza" opisała, jak pracujący na kierowniczym stanowisku w poznańskiej TVP Drobczyński naciskał na dziennikarzy, żeby ci przedstawiali Wojtasiak w korzystnym świetle.

Zobacz też: Kandydat PiS na prezydenta Poznania: Tadeusz Zysk wystartuje w wyborach samorządowych. Zdecydował Jarosław Kaczyński

- Nie jestem sędzią ani spowiednikiem pana Drobczyńskiego, zatrudniłem go do pracy politycznej. Moi autorzy też mają różne poglądy, np. Małgorzata Kalicińska jest skrajną "kodziarką", nie przeszkadza mi to, rozmawiamy ze sobą - odpowiada.

Błażej Dąbkowski

Komentarze

30
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

vladmil

Gdzie jest mój komentarz?
Napisałem, zwracając się do pana Zyska po imieniu bo tak się zdarzyło, że przeszlismy kiedyś na "ty". Czy to narusza netykietę?
Powtórzę, bo zniknęło. Uważam, że pan Zysk mówiąc: "Małgorzata Kalicińska jest skrajną "kodziarką", nie przeszkadza mi to, rozmawiamy ze sobą" okazał się zwykłym chamem. "Kodziarka" to jest pogardliwe określenie, szczególnie wypowiadane przez skrajnego kaczystę. Facio, który na Kalicińskiej zarobił grube miliony powinien odnosić się do Autorki z najwyższym szacunkiem.
No, cóż... Czego można się spodziewać po kaczyście, który obcuje blisko z Ziemkiewiczem, Wildsztajnem, Wolskim i tym podobnymi "tuzami" intelektu i dobrego wychowania.

Renata Wilga

Gra o Poznań, basen bez wody, Prezydent J. Jaśkowiak lansuje ideę zamknięcia Poznania - to dopiero lanie wody, czy do tego basenu ? A przedstawiciel partii Kaczyńskiego chce szukać porozumienia, to dopiero dowcip !!! Ma poczucie humoru pan Zysk znany jako wyzysk !!!

k.a.kacprzak

Gra o Poznań bo to finalizuje działalność tego pana jako wydawcy? Proponuję zabawić się i zagrać o jakąś małą popegerowską gminę na tzw ścianie wschodniej. Stanowisko wójta jest też zabawne i warte gry. Tam dopiero pole do popisu!

Leszek Melsztyński

Sam fakt członkostwa w AKO dyskwalifikuje, według mnie, Pana Zyska jako kandydata o ubieganie się o Urząd Prezydenta Poznania.

Grzegorz Borys

Czy widziałbym na "tronie" Poznania osobę, dla której starania o władzę przypominają krwają literacką jatkę z pogranicza fantasy i political fiction, a dają się sprowadzić do "zabawy"?

ZDECYDOWANIE NIE DLA TEGO PANA! Nie chcę w Poznaniu #podłazmiana, dzielenia społeczności lokalnych czy stawiania pomników wbrew woli mieszkańców.

Leszek Balsiewicz

Poznań jest wolny,i nie uleganie mam nadzieję temu bełkotu politycznemu....inaczej wszyscy zostaniemy niewolnikami systemu PiS....

Krzysztof Ulanowski

Ależ może sobie grać. Poznań jest częścią Zachodu, a nie Wschodu i pisowskie oszołomstwo nie ma tu szans.

Kamila Śliwińska

Ja jestem bardzo zadowolona z prezydentury Pana Jacka Jaśkowiaka w Poznaniu, ponieważ konsekwentnie spełnia obietnice wyborcze, a nawet więcej: dzięki szlifowaniu bruku na starym rynku niepełnosprawni mogą wreszcie korzystać ze wspólnej przestrzeni; postarał się o dofinansowanie przebudowy "najwolniejszej" ulicy (Naramowicka) w Polsce, widziałam animację projektu i najbardziej podoba mi się rozwiązanie dotyczące skrzyżowania Naramowickiej z Lechicką oraz sygnalizacja świetlna na wyjeździe z ul. Sarmackiej; lubię zieleń i Pan prezydent dba o to, abyśmy w Poznaniu mieli jej dużo; aktywizuje różne grupy społeczne budując ścieżki rowerowe, dbając o osoby starsze - imponuje mi to. Swoją drogą, do dziś pamiętam jak Pan Jaśkowiak roznosił osobiście ulotki podczas poprzedniej kampanii wyborczej, bo akurat gotowałam obiad i otworzyłam mu drzwi ze ścierką w ręku ;)

Pozdrawiam serdecznie redakcję i naszego energicznego prezydenta!

Elżbieta Rost

Zdecydowanie wolałabym, aby osoby pokroju p. Zyska nie "zabawiały się " miastem, w którym mieszkam. Poza tym to właśnie partia popierająca p. Zyska z radością zamknęłaby Poznań na Europę, na świat, na współczesność. Interesujące jest też doświadczenie kandydata PIS w pracy samorządowej - chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat.

Lilla Hryniewiecka

Tadeusz Zysk nie jest członkiem PiS, ale jest Członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO). To więcej, niż zwykły członek tej partii. Wątpię, czy napełni basen wodą, najwyżej pokropi święconą.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.