Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Andrzej Drobik

Szczyrk najdroższy w Polsce, ale ma też najdłuższe trasy

Szczyrk kusi narciarzy najdłuższymi trasami i infrastrukturą. Za pobyt w mieście trzeba jednak słono zapłacić Fot. Łukasz Klimaniec Szczyrk kusi narciarzy najdłuższymi trasami i infrastrukturą. Za pobyt w mieście trzeba jednak słono zapłacić
Andrzej Drobik

Nawet krótki pobyt na nartach w Beskidach może nas całkiem słono kosztować. Tym bardziej że najdroższy obecnie kurort narciarski w Polsce znajduje się w Beskidzie Śląskim - to oczywiście modny ostatnio Szczyrk.

Szczyrk przez ostatnie sezony może pochwalić się prawdziwym rozkwitem zarówno infrastruktury narciarskiej, jak i liczby narciarzy, którzy odwiedzają miejscowość.

Jeszcze nigdy nie było ich tutaj aż tak dużo, a wszystko przez ogromną inwestycję słowackiej firmy, która wcześniej stworzyła ośrodek narciarski Jasna - Chopok u naszych południowych sąsiadów. Narciarzy, którzy odwiedzą Szczyrk, mogą cieszyć się dobrze przygotowanymi trasami na kilku współpracujących ze sobą ośrodkach (słowacki Szczyrk Mountain Resort, COS i Beskid Sport Arena) i atrakcjami w samym mieście. Trzeba jednak też liczyć się z dużymi kosztami pobytu. Te, jak się okazuje, stały się najwyższe w Polsce.

Z analizy, przeprowadzonej przez porównywarkę noclegów Hometogo, wynika, że koszt noclegów dla jednej osoby na 5 dni i trzydniowego skipassu wynosi tutaj aż 1124 złote.

„5 dni białego szaleństwa jest tu droższe niż we francuskim Valberg, słowackich Donovalach czy niemieckim Bayrischzell” - czytamy w analizie. Jak się okazuje, na najtańsze szusowanie w Polsce możemy liczyć w Czarnej Górze i Zieleńcu na Dolnym Śląsku oraz w Korbielowie w Beskidzie Żywieckim. W tym ostatnim jednak infrastruktura znacznie odbiega od Szczyrku, który pod tym względem wyprzedził zresztą całą konkurencję.

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Drobik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetawroclawska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.