Przemysław Franczak

Sylwia Jaśkowiec znowu zdobywa swój Mount Everest

Mistrzostwa świata w Falun, 2015 rok. To był najlepszy czas w dotychczasowej karierze SylwiiJaśkowiec. Razem z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy med Fot. Paweł Relikowski Mistrzostwa świata w Falun, 2015 rok. To był najlepszy czas w dotychczasowej karierze SylwiiJaśkowiec. Razem z Justyną Kowalczyk zdobyła brązowy medal
Przemysław Franczak

Gdyby nakręcić o niej film, wielu uznałoby scenariusz za zbyt naciągany i nieprawdopodobny. Sylwia Jaśkowiec, 31-letnia narciarka z Osieczan, w życiu sporo przeszła, ale wciąż biegnie. Prosto do PjongCzangu. Do rywalizacji wraca po prawie dwuletniej przerwie. - Trema będzie jak u młodej zawodniczki - śmieje się.

- Igrzyska w PjongCzangu: tak daleko czy tak blisko?

- W linii prostej czy życiowej?

- Sportowej.

- Przygotowania nie są łatwe, bo kolano ciągle ma coś do powiedzenia. Podczas treningów czasem muszę odpuszczać lub szukać półśrodków. Gdybym więc z tej perspektywy patrzyła na drogę do Korei, to wiem, że jest trudna, kręta i daleka. Jestem jednak sportowcem, a sfera marzeń i potrzeba ich realizacji są u nas bardzo mocno rozwinięte, więc wierzę, że pojadę. Pod warunkiem, że nogi poniosą.

- Można spojrzeć też na to tak - jest blisko, bo jeszcze rok temu, gdy dopadła Panią kolejna poważna kontuzja, kolana właśnie, sprawy wcale różowo nie wyglądały.

- No tak, jedna operacja, druga operacja... Patrząc jednak na to, co jest tu i teraz, to powrót do pełnej sprawności nie jest taki łatwy. W czasie przygotowań musiałam bardzo uważać na to kolano, potrzeba było bardzo dużego sprytu, żeby idealnie wycyrklować z obciążeniami. Nie zawsze to się udawało, a co się z tym wiąże - na pewno nie mogłam trenować tak, jak bym chciała. Moja forma w tej chwili to jeden wielki znak zapytania.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Czy w trudnych chwilach nie kiełkował w jej głowie żaden plan B?
 • Z czego bierze się jej siła i spokój?
Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Przemysław Franczak

Kraków, wszechświat i cała reszta. Wydawca, autor felietonów: społeczno-polityczno-kulturalnego "Smecza towarzyskiego" oraz sportowego "Sporty bez filtra". Korespondent Polska Press Grupy z siedmiu igrzysk olimpijskich.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.