Materiał informacyjny

SUPER SZYBKI PRZEWODNIK - JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TARGÓW PRACY CAREER EXPO?

SUPER SZYBKI PRZEWODNIK - JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TARGÓW PRACY CAREER EXPO?
Materiał informacyjny

Decyzja zapadła - przyszedł czas na zmianę zawodową! Z pomocą przychodzą targi pracy….ale jak się w ogóle do tego zabrać? Być może nigdy nie brałeś udziału w tego typu wydarzeniu, a może masz już za sobą pewne doświadczenia, ale nie wyniknęło z tego nic ciekawego. Mamy dla Ciebie kilka szybkich wskazówek, jakie działania podjąć jeszcze przed targami, by maksymalnie je wykorzystać i zrealizować swoje cele zawodowe oraz osobiste.

Pamiętaj także, że wizyta na targach, to nie tylko spacer pomiędzy stoiskami pracodawców. To także wiele innych możliwości rozwoju, z których możesz, a wręcz powinieneś przy okazji skorzystać! Inwestujesz tylko swój czas, a masz szansę zyskać tak wiele.

Wybierz dzień dla siebie

W tej edycji Career EXPO po raz pierwszy trwać będzie aż dwa dni! Pierwszy dzień (wtorek, 22 października) dedykowany jest studentom i absolwentom - zapraszamy w godzinach 10:00-16:00. Drugiego dnia (środa, 23 października) startujemy trochę później od 15:00-21:00, żeby dać możliwość realizowania celów zawodowych także pracującym osobom. Ale jeśli chcesz, możesz śmiało spędzić z nami nawet 2 dni! Przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji i aktywności.

Przejrzyj profile wystawców

To bardzo ważne! Na naszej stronie internetowej znajdziesz listę wystawców wraz z opisami, z których dowiesz się, kogo aktualnie poszukuje konkretna firma, czy oferuje praktyki lub staże. Pamiętaj, że branża firmy nie zawsze odpowiada jej zapotrzebowaniu na pracowników. Zdarza się, że pracodawca w sektora IT zatrudnia aktualnie do działu HR, a finansowy potentat szuka programistów. Nie przegap swojej szansy, zweryfikuj profile firm i wybierz te, których oferta najbardziej Ci odpowiada.

Zapoznaj się z mapą

Masz na oku kilku wystawców? Sprawdź na mapie hali, gdzie znajdują się ich stoiska. Unikniesz błądzenia po alejkach, a zaoszczędzony czas będziesz mógł przeznaczyć na inne aktywności. Zaznaczyliśmy na niej również wszystkie strategiczne miejsca.

Przygotuj swoje CV

Nie zapomnij wziąć ze sobą kilku egzemplarzy CV wydrukowanego w kolorze. Włóż je do foliowej koszulki lub papierowej teczki, żeby przy wręczaniu ich rekruterom wyglądały profesjonalnie i schludnie. Jeśli zabraknie Ci dokumentów, możesz je również wydrukować w naszym Punkcie Ksero na targach (do 10 kopii czarno-białych). Na wszelki wypadek miej je więc ze sobą na pendrive’ie lub innym nośniku. Koniecznie zapisane w formacie pdf!

Zaplanuj swoją wizytę

Targi pracy to przede wszystkim okazja do porozmawiania osobiście z rekruterami firm, ale warto również wykorzystać te kilka godzin, by podnieść swoje kwalifikacje albo zdobyć cenną wiedzę. Weź udział w darmowych szkoleniach lub inspirujących prelekcjach, uśmiechnij się słuchając występu stand-up albo zajrzyj do Strefy Rozwoju, gdzie skonsultujesz swoje CV i zrobisz do niego zdjęcie. Stwórz własny harmonogram tego dnia i korzystaj bez limitu!

Zrób dobre wrażenie

Potraktuj wizytę na targach jak normalną rozmowę kwalifikacyjną (tylko mniej stresującą i mniej oficjalną :)). Ubierz się odpowiednio do okoliczności - schludnie, ale nie przesadnie elegancko. W rozmowie z przedstawicielem firmy bądź pewny siebie, ale nie arogancki. Daj się polubić i zapamiętać, wtedy rekruterowi ciężko będzie przejść obojętnie wobec Twojej aplikacji. Pamiętaj, że najważniejsze jest dobre przygotowanie - zapunktujesz, gdy wykażesz się znajomością branży i samej firmy.

Co mówić? Jak zacząć rozmowę? :)

• Dzień dobry! Nazywam się… Mam doświadczenie jako.../jestem studentem…
• przeczytałem, że poszukujecie Państwo pracownika na stanowisko …. Chciałbym na nie aplikować
• Jakie warunki mogą mi Państwo zaproponować?
• Jakie są możliwości rozwoju w Państwa firmie?
• Chciałbym rozpocząć karierę zawodową w branży…, ale nie mam doświadczenia. Jak zacząć?

Czego definitywnie nie mówić? :(

• Czym się właściwie zajmuje Państwa firma?
• Chciałem tylko zostawić swoje CV...
• Jaką macie pracę?
• Chciałbym tylko wziąć sobie trochę gadżetów.

Co jeszcze?

Weź ze sobą przyjaciół! W grupie będzie Wam raźniej i poczujecie się pewniej. Poza tym słyszeliśmy, że prognozy na ten dzień są bardzo optymistyczne, nie ma więc ani jednego powodu, dla którego powinieneś zostać tego dnia w domu! :)

MIEJSCA NA TARGACH, KTÓRE POWINIENEŚ ODWIEDZIĆ:

Rejestracja

To tutaj okazujesz bilet, który pobrałeś na stronie. Może być wydrukowany lub ściągnięty na telefon czy inne urządzenie mobilne, a także zarejestrować się, jeśli nie mogłeś pobrać biletu wcześniej. Zeskanowany? Witaj na targach! :)

Punkt Ksero

Jego lokalizacja zaznaczona jest na mapie, którą otrzymasz po wejściu na targi. Możesz tam wydrukować do 10 kopii dokumentów aplikacyjnych, ale tylko w wersji czarno-białej.

Punkt Informacyjny

Znajduje się po lewej stronie na pierwszym poziomie. Jeśli masz jakieś pytania organizacyjne lub logistyczne (a nawet natury egzystencjalnej ;)), osoby stacjonujące w Punkcie Info, chętnie Ci pomogą.

Scena Główna

Przez cały dzień targów odbywać się tam będą ciekawe prelekcje z praktykami biznesu i specjalistami ds. HR, konkursy. Nie możesz tego opuścić!

Punkt Gastronomiczny

Jeśli zgłodniejesz lub zapragniesz się czegoś napić, zawsze możesz skorzystać ze strefy gastronomicznej Stadionu Wrocław, która znajduje się tuż obok Strefy Relaksu na najwyższym poziomie.

Strefa Szkoleń

Trafisz do niej bez problemu - z pomocą przyjdą Ci oznaczenia na miejscu lub mapka. Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem sali, w której odbywa się Twoje szkolenie, poproś o pomoc wolontariuszy, którzy opiekują się strefą. Nie udało Ci się zapisać na szkolenie, ale bardzo chcesz w nim uczestniczyć? Nic straconego! Przed jego rozpoczęciem zapytaj prowadzącego, czy możesz dołączyć.

Strefa Rozwoju

Tutaj skonsultujesz swoje dokumenty aplikacyjne, zrobisz profesjonalne zdjęcie, które idealnie je uzupełni, a nawet skorzystasz z okazji odbycia mini sesji coachingowej. Opiekę nad strefą objęli w tym roku specjaliści z InfoPraca.pl. Dzięki ich wskazówkom, żadna rekrutacja nie będzie Ci straszna!

Strefa Szybkich Rekrutacji

To tutaj odbywają się Szybkie Rekrutacje, na które możesz aplikować za pośrednictwem swojego profilu użytkownika w serwisie careerexpo.pl. O tym, w jaki sposób umówić się na rozmowę rekrutacyjną z wybraną firmą na targach, dowiesz się więcej na naszej stronie.

Strefa Relaksu

Chcesz trochę odsapnąć i nabrać sił? Usiądź w naszej Strefie Relaksu, napij się pysznej kawy i skorzystaj z licznych atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów.

Trzymamy kciuki za Twój rozwój :)
ZESPÓŁ CAREER EXPO

SUPER SZYBKI PRZEWODNIK - JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TARGÓW PRACY CAREER EXPO?
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.