Strzelin Stawia na ochotników. SŁUŻBA JEST ICH PASJĄ

Czytaj dalej

Strzelin Stawia na ochotników. SŁUŻBA JEST ICH PASJĄ

Blisko stu aktywnych strażaków-ochotników, nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zadbane i zmodernizowane remizy oraz mnóstwo osiągnięć w ofiarnej służbie dla lokalnej społeczności gminy Strzelin i powiatu strzelińskiego.

Tak mogę scharakteryzować niezwykle szczytną misję wypełnianą przez nasze cztery gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. To właśnie dzielni druhowie i dzielne druhny z Brożca, Kuropatnika, Nieszkowic i Nowolesia przez całą dobę czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców ziemi strzelińskiej. Gaszą pożary, jeżdżą do wypadków, ratując życie, zdrowie i mienie tych, którzy ucierpieli w przykrych i niebezpiecznych zdarzeniach. Kiedy zajdzie taka potrzeba, ściągną z drzewa wystraszonego kota i usuną gniazda niebezpiecznych os lub szerszeni. Zabezpieczają gminne i powiatowe imprezy oraz rywalizują w zawodach sportowo-pożarniczych. Uczestniczą też w szkoleniach, nabywając nowe umiejętności. Angażują się także w organizację konkursów wiedzy pożarniczej. Wytrwale uczą innych, jak udzielać pierwszej pomocy i reagować w sytuacjach zagrożenia. Nasi strażacy inicjują wiele pożytecznych akcji w sołectwach, a wielu służy również w strzelińskiej jednostce zawodowej. Ochotnicy z gminy Strzelin to często ludzie, którzy ze strażacką profesją związali swoje życie, a ich praca stała się również ich pasją. Mogę z dumą powiedzieć, że lokalny samorząd od lat nie żałuje środków na funkcjonowanie OSP, które są istotnym elementem lokalnego systemu bezpieczeństwa. Poprawiamy wyposażenie jednostek. Świadczą o tym m.in. zadbane remizy, pozyskiwane wozy bojowe oraz nowoczesny sprzęt. Druhowie często jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce wypadku czy pożaru, więc dbamy, by mogli profesjonalnie ratować życie, zdrowie i mienie mieszkańców.

W ostatnich latach wszystkie jednostki ochotniczej straży pożarnej z naszej gminy zostały wyposażone w nowoczesne defibrylatory, zakupione m.in. dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorstw. To miłe, że duże firmy działające na terenie miasta i gminy Strzelin dostrzegają potrzeby OSP. Służbę strażaków doceniają również mieszkańcy wielu sołectw. Dzieląc środki z funduszu sołeckiego, coraz częściej pamiętają o swoich strażakach i inwestują publiczne środki w rozwój OSP.

Jako prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strzelinie oraz żona strażaka ochotnika dobrze znam realia strażackiej służby. Dlatego doskonale wiem, że wszyscy ochotnicy zasługują na ogromny szacunek i naszą najwyższą wdzięczność. Jest mi niezmiernie miło, że mogę przedstawić nasze jednostki OSP czytelnikom „Kroniki OSP”.

Gorąco zachęcam do lektury.

Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin

Dorota Pawnuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.