Strażacy ochotnicy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i miasta

Czytaj dalej

Strażacy ochotnicy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i miasta

Na terenie Miasta i Gminy Bogatynia działa pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Są to jednostki w: Bogatyni, Sieniawce, Porajowie, Kopaczowie i w Działoszynie.

Druhowie tych jednostek to ludzie wielkiego serca, są zawsze tam, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, bądź mienie - gdzie z narażeniem własnego bezpieczeństwa, w każdych okolicznościach spieszą z pomocą potrzebującym. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia pełnią swoją misję z powołania, poczucia obowiązku, w ekstremalnych warunkach, z poświęceniem i bez spektakularnego rozgłosu - bowiem bycie strażakiem-ochotnikiem to pasja i wybór trudnego, ryzykownego, wymagającego nieprzeciętnych umiejętności zajęcia.

Strażacy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, by rzetelnie wykonywać swoją pracę. Ochotnicy z gminnych jednostek OSP niejednokrotnie udowodnili swoje ogromne zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia. Niewątpliwie największym testem sprawności była dla nich powódź w 2010 roku, podczas której wykazali się wielką odwagą. Były to chwile, które wymagały od nich umiejętności działania w trudnych i stresujących sytuacjach. Dzięki swoim działaniom cieszą się dużym autorytetem i uznaniem wśród społeczności. Na uznanie zasługuje również fakt, iż w szeregi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wstępuje także młodzież, która chętnie podejmuje się trudnych wyzwań.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Bogatynia są sukcesywnie doposażane w nowy, specjalistyczny sprzęt, tak aby mogły skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych. Warto również podkreślić, iż w 2011 roku OSP Sieniawka włączona została do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Drodzy Strażacy,
Niełatwa, bezinteresowna, trudna i odpowiedzialna jest Wasza praca, pełna poświęceń i wyrzeczeń. Przyjmijcie wyrazy najwyższego uznania i szacunku za trud, jaki wkładacie w ochronę bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dziękuję za to, że każdego dnia czuwacie Państwo nad bezpieczeństwem Mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia, a także dajecie przykład bezgranicznego poświęcenia w ratowaniu ludzkiego życia, zdrowia i mienia. Dziękuję za Waszą pomoc, zaangażowanie, a także codzienną gotowość do działania w sytuacjach kryzysowych.

Z wyrazami szacunku i uznania
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzej Grzmielewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.