Siódme klasy dostają nieźle w kość. Rzecznik praw dziecka w akcji

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Siódme klasy dostają nieźle w kość. Rzecznik praw dziecka w akcji

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Rzecznik praw dziecka ujmuje się za przeciążonymi nauką siódmoklasistami. Jednak zdaniem MEN, to nie wina reformy, lecz nauczycieli.

- W trzy dni w tygodniu siedem lekcji, raz osiem, a raz sześć - wylicza pani Beata, mama siódmoklasistki z Bydgoszczy. - Tak wygląda plan lekcji mojej córki. Prawie z każdego przedmiotu jest do odrobienia zadanie domowe, ciągle są kartkówki i sprawdziany. Weekendy spędza głównie nad książkami. Byłam wielką zwolenniczką powrotu do 8-klasowej podstawówki, ale nie tak to miało wyglądać! Dzieci nie mają czasu nawet na odpoczynek, nie mówiąc już o realizowaniu swoich pasji. Czy to jest normalne? Bo moim zdaniem, nie!

Rodzice siódmoklasistów twierdzą, że ich dzieci mają za dużo nauki i nie wystarcza im czasu na odpoczynek ani rozwijanie zainteresowań. O pomoc poprosili rzecznika praw dziecka. Więcej o sprawie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.