Sebastian Szczepański nie zwalnia tempa

Czytaj dalej
Andrzej Flügel

Na nowym basenie w Lublinie rozgrywane były mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców na pływalni 25-metrowej. W imprezie uczestniczy aż 710 zawodniczek i zawodników ze 140 klubów. Sebastian Szczepański zdobył sześć medali (po trzy wśród seniorów i młodzieżowców).

Zawodnik Kornera Zielona Góra w pierwszym dniu wywalczył brąz na 50m dowolnym w czasie 21,44. Zielonogórzanina wyprzedzili Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) - 20,79 (rekord Polski!) oraz Filip Wypych (AZS PŁ-UŁ Łódź) - 21,33 s. Zawodnik Kornera został także młodzieżowym mistrzem kraju. Piąte miejsce, wśród seniorów i młodzieżowców na 200 m motylkowym zajęła Joanna Mizak (Stilon Gorzów Wlkp.) - 2.16,00. Szczepański w sobotę dorzucił złoty medal na 100 m stylem dowolnym. Podopieczny trenera Zbigniewa Pietrzyka uzyskał 46,60, poprawiając rekord życiowy o 0,19.

Do rekordu kraju zabrakło zaledwie osiem setnych. Wyścig z udziałem zielonogórzanina był najbardziej pasjonującym finałem trzeciego dnia mistrzostw.

Nasz zawodnik wyprzedził o 0,04 Konrada Czerniaka (AZS AWF Katowice) i o 0,37 Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań). Cała trójka uzyskała minima na majowe mistrzostwa Europy w Londynie. Szczepański został także młodzieżowym mistrzem Polski.
W niedzielę zakończył swój udział w mistrzostwach Polski kolejnym medalem. Na 200 m dowolnym zajął trzecie miejsce w czasie 1.43,90. Zielonogórzanina wyprzedzili Kacper Majchrzak (Warta Poznań) - 1.42,76 oraz Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) - 1.43,15. Czwarty był Filip Zaborowski (MKP Szczecin) - 1.45,93 - wszyscy uzyskali minima na mistrzostwa Europy Londyn'2016.

Szczepański, po wycofaniu się z finału tej konkurencji namistrzostwach Europy w Izraelu, zobowiązał się jednocześnie swojemu trenerowi Zbigniewowi Pietrzykowi, że na mistrzostwach kraju ustanowi swój rekord życiowy. Słowa dotrzymał, "życiówkę" poprawił o 0,81 s. Starczyło to jednak tylko na brąz, zarówno wśród seniorów, jak i młodzieżowców. W ostatnim dniu mistrzostw w Lublinie w finałach A z Lubuszan pływali jeszcze Joanna Mizak ze Stilonu Gorzów (ósma na 100 m motylkowym - 1.01,96) oraz Marcin Hulbój (Korner) - dziesiąty na 200 m klasycznym - 2.15,16

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.