Radiofrekwencja mikroigłowa - synergia i innowacyjność zabiegu

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Radiofrekwencja mikroigłowa - synergia i innowacyjność zabiegu

Materiał informacyjny

Nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i wykorzystują synergie zabiegów dla uzyskania lepszych efektów. Jednym z takich przykładów jest połączenie energii fal radiowych z mezoterapią mikroigłową. W moim gabinecie ten zabieg cieszy się dużą popularnością.

Na czym polega i jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Radiofrekwencja mikroigłowa inaczej jest nazywana termoliftingiem, polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz podgrzaniu jej za pomocą promieniowania elektromagnetycznego. Wykonuję ją za pomocą jednorazowych kartridży z 25 igłami o regulowanej długości od 0,5 mm do 3,0 mm. Długość ich zależy od strefy zabiegowej i efektu, jaki chcemy uzyskać. Dzięki kontrolowanemu i minimalnemu uszkodzeniu wierzchnich warstw skóry, tworzy termiczne mikrouszkodzenia w skórze, które w konsekwencji pobudzają do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Jest to zabieg bezpieczny, wykonywany przez cały rok i z minimalnymi skutkami ubocznymi. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie. Prawidłowe wykonanie zabiegu gwarantuje odbudowę i poprawę skóry, bez ryzyka infekcji czy powstania pozapalnych zmian barwnikowych. Podczas zabiegu na skórę twarzy używamy wcześniej środek znieczulający.

Komu dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg ten ma szerokie spektrum zastosowań między innymi:

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty po zabiegu są widoczne od razu, skóra staje się napięta przez obkurczenie się włókien kolagenowych. Natomiast przez kolejne tygodnie zachodzą dalsze zmiany w strukturze skóry. Poprzez stymulacje produkcji nowego kolagenu, skracają i zagęszczają się jego włókna oraz tworzą nowe wiązania między nimi. Drobne zmarszczki się wypełniają, a blizny i rozstępy spłycają lub całkowicie znikają.

Jakie są przeciwwskazania?

Do bezwzględnych przeciwwskazań zaliczamy: ciążę i karmienie piersią, chorobę nowotworową do 5 lat od zakończenia leczenia, aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegowym, cukrzyca, skłonność do bliznowców, osoby ze wszczepionym rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami w miejscu zabiegowym, pacjenci z zaburzeniami krzepliwości krwi lub osłabieni przez choroby immunosupresyjne. Opisywana innowacyjna metoda ma przewagę nad innymi zabiegami, dzięki swojej małej inwazyjności, krótkim czasie rekonwalescencji i dużej skuteczności.

W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę o kontakt:
MJ-Aesthetic
Prywatna Praktyka Lekarska Maria Janyst
58-400 Kamienna Góra, ul. Parkowa 1c
tel.: 692 149 766


e-mail: [email protected]
www.facebook.com/MJAestheticnwm
www.mjaesthetic.pl
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.