Przyjazny Smolec

Czytaj dalej

Przyjazny Smolec

Cisza, spokój i zielone tereny

Atrakcyjność Smolca rośnie z każdym kolejnym rokiem, co widać choćby w liczbie zameldowanych tu osób. Jeszcze w 2011 roku wynosiła ona 3600 osób, natomiast na koniec roku 2018 było to już przeszło 4500. Choć oczywiście w skali sąsiadującego z Smolcem Wrocławia liczba ta nie robi większego wrażenia, to jednak odnosząc się do wielkości miejscowości, mamy tu do czynienia z 30-procentowym wzrostem liczby mieszkańców.

Pierwsza faza dużej popularności Smolca związana była rzeczywiście z alternatywą poszukiwania przez pracujące we Wrocławiu osoby tańszej opcji zakupu własnej nieruchomości. Kosztem dodatkowym był rzecz jasna czas, który należało poświęcić na dojazd. Jednak od ścisłego centrum Wrocławia Smolec dzieli kilka kilometrów, od granic administracyjnych miasta - niespełna jeden. Dla wielu grup klientów była i dalej jest to odległość do zaakceptowania.

Faza, z którą mamy aktualnie do czynienia i której towarzyszy bardzo dynamiczny rozwój nowych inwestycji deweloperskich, również związana jest z niższym kosztem zakupu metra kwadratowego nieruchomości. Jednak równie istotnym, a w niektórych przypadkach nawet istotniejszym czynnikiem jest potrzeba zakupu nieruchomości w cichej, spokojnej i zielonej okolicy, co często ciężko powiedzieć o wielu inwestycjach budowanych w granicach administracyjnych samego Wrocławia.

Nowe inwestycje deweloperskie

Jednym z przykładów takiego nowo powstającego projektu jest Przyjazny Smolec - nowoczesna, realizowana przez HLM Deweloper inwestycja, na którą składa się siedem wielorodzinnych budynków, tworzących atrakcyjną architektonicznie i wpisaną w zieleń całość. W pierwszym etapie, którego lokale oddane do użytku zostaną jeszcze w tym roku, powstanie docelowo 120 mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 35 do 96 m2.

Przyjazny Smolec jest doskonałą odpowiedzią na bieżące potrzeby całkiem sporej grupy poszukujących swojego wymarzonego M klientów, dla których oprócz ceny, która potrafi być nawet o 30 proc. niższa niż w położonym kilkaset metrów dalej Wrocławiu, istotna jest możliwość odpoczynku od hałasu centrum miasta. Czego doświadcza przecież wiele pracujących na co dzień w stolicy Dolnego Śląska osób.

Lokalizacja w Smolcu wiąże się też z innymi atutami, które dotycząc przede wszystkim dostępu do ważnych punktów handlowo-usługowych, możliwości rekreacyjnych czy udogodnień komunikacyjnych. Dziś Smolec jest samowystarczalną miejscowością, w której powstają kolejne sklepy, przedszkola, ale też ważne z punktu widzenia rodzin z dziećmi place zabaw czy tereny spacerowe. Osobną kwestią jest rozwój infrastruktury i komunikacji, który szczególnie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy znacząco przyspieszył.

Potencjał inwestycyjny

Rosnąca popularność Smolca wpływa również na jego wizerunek i atrakcyjność w oczach nie tylko uczestników rynku nieruchomości, ale i inwestorów. Popularne jeszcze jakiś czas temu, niefortunne zresztą określenie „noclegownia” odeszło do lamusa. Do głosu dochodzą kolejne grupy przedsiębiorców i podmiotów, dla których najważniejszym celem jest rozwój Smolca i jego bezpośredniego sąsiedztwa.

Nowy przystanek kolejowy pomiędzy Wrocławiem Zachodnim a Smolcem w Mokronosie Górnym, nowa droga dojazdowa do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia pozwalająca na ominięcie Muchoboru Wielkiego, modernizacja dworca PKP w samym Smolcu, rewitalizacja parku czy budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego na granicy Smolca i Krzeptowa - to tylko niektóre z kluczowych inwestycji, które w znaczącym stopniu poprawią komfort życia mieszkańców.

Lokalizacja Smolca w kontekście bliskości Wrocławia to jedna strona medalu. Nie zapominajmy jednak, że warto spojrzeć na tą miejscowość i z drugiej, zachodniej strony, gdzie otwiera się mnóstwo możliwości zwiedzania atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie terenów.

Pałace, Dolina Bystrzycy, zalew w Mietkowie czy 25 minut jazdy samochodem pod Ślężę to doskonałe pomysły na jednodniowe czy nawet popołudniowe wypady z całymi rodzinami, które mogą być doskonałym wstępem do głębszego poznania jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce, jakim niewątpliwie jest Dolny Śląsk.

Biuro sprzedaży HLM DEWELOPER:

Galeria Wnętrz Domar, Piętro 2

ul. Braniborska 14

53-680 Wrocław

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.