Prusice: warto być u siebie. Odwiedź i posmakuj naszą gminę

Czytaj dalej

Prusice: warto być u siebie. Odwiedź i posmakuj naszą gminę

Gospodarz gminy zaprasza

Szanowni Państwo.

Zapraszam Państwa do Gminy Prusice. Gminy, która posiada bogatą historię, prężnie się rozwija, dba o walory turystyczne, a przede wszystkim stawia na dobro mieszkańców. Udając się w podróż po gminie, odkryjecie Państwo wiele skarbów - zabytkowe budowle, urokliwe miejsca i zakątki, nowoczesne rozwiązania, otwartość i życzliwość lokalnych gospodarzy. Nowoczesne obiekty oraz zaplecze infrastrukturalne gminy dążącej do zrównoważonego rozwoju we wszystkich dziedzinach życia, pokazują, jak atrakcyjne do zamieszkania jest to miejsce.

Szczególnym zainteresowaniem wśród zarówno turystów, jak i lokalnej społeczności cieszą się nowo powstałe ścieżki rowerowe. Prusicka Rowerostrada z miejscami postojowymi i piknikowymi przeprowadza nas przez teren miasta, jak również pomiędzy malowniczymi krajobrazami gminy. Trasa w poszukiwaniu smaków gminy to jeden ze scenariuszy turystycznych, podążając którym można zakupić produkty od przedsiębiorców i rolników, m.in. mleko krowie i ser, mleko kozie, warzywa i owoce, mąki i produkty zbożowe, ryby i przetwory rybne, miód i produkty pszczelarskie.

Ciekawa historia, zabytki, kultura ludowa, widoki, cisza i piękno otaczającej przyrody oraz smaki to potencjał gminy. Zapraszam Państwa do odwiedzenia oraz posmakowania Gminy Prusice.

Prusice: warto być u siebie. Odwiedź i posmakuj naszą gminę

Igor Bandrowicz
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice

Prusice: warto być u siebie. Odwiedź i posmakuj naszą gminę

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.