Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marcin Kaźmierczak

Polisy OC na auta tanieją! To skutek ucieczki klientów

Polisy OC na auta tanieją! To skutek ucieczki klientów Fot. archiwum
Marcin Kaźmierczak

Po raz pierwszy od kilku lat polisy OC zaczęły tanieć. W ostatnim kwartale ubiegłego roku za ubezpieczenie samochodu płaciliśmy o blisko 6 proc. mniej niż w poprzednim kwartale. Mimo spadku cen wrocławianie płacą za ubezpieczenie auta najwięcej.

W ubiegłym roku na składkach komunikacyjnych OC opłaconych przez Polaków firmy ubezpieczeniowe zarobiły ponad 14 mld zł - o blisko jedną czwartą więcej niż w 2016 roku. W ostatnim kwartale dla kierowców pojawiła się jednak iskierka nadziei. Po raz pierwszy od kilku lat ceny polis spadły - przeciętnie o 5,7 proc.
Czy to stały trend? Tomasz Masajło, dyrektor ds. marketingu internetowej porównywarki cen rankomat.pl, radzi poczekać z wnioskami na kolejne kwartały.
- Ubezpieczyciele czasami sprawdzają, w jaki sposób obniżenie cen w określonych segmentach może wpłynąć na ilość sprzedanych polis - mówi Tomasz Masajło. Dodaje, że z takim przypadkiem możemy mieć do czynienia w tej chwili.
Co wpłynęło na spadki cen? Być może towarzystwa ubezpieczeniowe przesadziły z podwyżkami i klienci postanowili poszukać tańszych ofert.
- Wcześniej sprawdzali trzy, cztery, a starsi kierowcy nierzadko byli przez całe życie związani z jednym ubezpieczycielem i prawie w ogóle nie szukali innych ofert. Teraz ze względu na wysokie ceny polis odnowieniowych klienci częściej sprawdzają ceny składek u innych ubezpieczycieli. Dostrzegają, że zmieniając towarzystwo ubezpieczeniowe, można zaoszczędzić, bo pierwsza polisa w nowej firmie często jest tańsza niż przedłużenie polisy w towarzystwie, w którym do tej pory mieliśmy polisę - tłumaczy Masajło.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Kaźmierczak

Komentarze

18
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Katarzyna

Akurat we Wrocławiu ceny OC są niestety najdroższe w całej Polsce. Jeżeli zatem kierowca chce zaoszczędzić na ubezpieczeniu, musi poświęcić nieco czasu na przeszukanie wszystkich ofert, by znaleźć tę najlepszą. Pomoże w tym porównywarka ubezpieczeń, taka jaka Ubea.pl

że od tego roku

ubezpieczalnie , z powodu coraz większej ilości przypadków podrabiania polis okazywanych w czasie kontroli policyjnych , będą montować na tychże polisach znak wodny w postaci Gwiazdy Dawida ?

kierowca bezszkodowy

mam OC w AXA - w 2016 zapłaciłem 330zł/rok w 2017 musiałem zapłacić 660zł/rok (brak szkody) w tym roku zaproponowano mi 970zł/rok oczywiście przy braku szkody... w 2 lata mam podwyżkę 200% przy 60% zniżki - można? można!
oczywiście wypowiadam u nich OC i to z 2 aut

Gshs

Wszyscy spier... z PZU, ktory zaczal kroic swoich klientow wiec najwiekszy ubezpieczyciel musial obnizyc ceny a ze za nim poszly kolejne ubezpieczalbie to nic nowego.

plus.gazetawroclawska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.