Podlaski Oddział Straży Granicznej. Dołącz do Najlepszych!

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Podlaski Oddział Straży Granicznej. Dołącz do Najlepszych!

Materiał informacyjny

Nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej trwa. Zainteresowane osoby mogą dzwonić pod numer telefonu 85 714 55 33. Istnieje również możliwość ustalenia terminu złożenia dokumentów za pomocą modułu „Nabór do służby w SG”.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru możesz znaleźć na stronie internetowej Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w zakładce nabór/rekrutacja.

W tym roku w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku planowane jest jeszcze przyjęcie do 51 nowych funkcjonariuszy. Zasilone mają być przede wszystkim placówki na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

Co ważne od 1 stycznia 2022 r. zniesiono limit wiekowy kandydatów. O przyjęcie do służby w SG mogą się ubiegać osoby także po 35 roku życia.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Straży Granicznej składa się z dwóch etapów (pierwszy to analiza złożonych dokumentów i wstępna rozmowa kwalifikacyjna, drugi - testy pisemne z wiedzy ogólnej i języka obcego oraz test sprawności fizycznej, a także badanie psychofizjologicznego, gdzie wykorzystuje się wariograf. Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Straży Granicznej kończy komisja lekarska podległa MSWiA, która orzeka o zdolności fizycznej i psychicznej kandydata do służby w Straży Granicznej.

Dlaczego warto wstąpić w szeregi Straży Granicznej?

Służba w Straży Granicznej to przede wszystkim stabilizacja zawodowa, pewność zatrudnienia oraz możliwość rozwoju zawodowego. Osoby zainteresowane podjęciem służby w szeregach Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, kontrolerzy ruchu granicznego, przewodnicy psów służbowych, pirotechnicy, czy jako funkcjonariusze grup interwencyjnych lub działań specjalnych.

Funkcjonariusz po przyjęciu do służby w Straży Granicznej do czasu zakończenia szkolenia, zajmuje stanowisko kursanta z wynagrodzeniem wynoszącym: dla osoby do 26 roku życia 3.370 zł netto, a po ukończeniu 26 lat 3.256 zł „ na rękę”. Natomiast po zakończeniu szkolenia, uzyskaniu mianowania w 03 grupie uposażenia zasadniczego oraz stopnia kaprala wynagrodzenie wzrasta do kwoty 4.684 zł netto dla funkcjonariuszy do 26 roku życia, a po ukończeniu 26 lat wynosi 4.396 zł netto.

Szkolenie podstawowe i następujące po nim szkolenie w zakresie szkoły podoficerskiej, niezależnie od posiadanego wykształcenia, trwa około 8 miesięcy.

Nie zwlekaj! Dołącz do Najlepszych!

***

Podlaski Oddział Straży Granicznej im. gen. dyw. Henryka Minkiewicza z siedzibą w Białymstoku jest jednym z dziewięciu oddziałów funkcjonujących w strukturze organizacyjnej Straży Granicznej. Zasięg terytorialny oddziału obejmuje województwo podlaskie. Podlaski Oddział Straży Granicznej odpowiedzialny jest za ochronę ponad 350-kilometrowego odcinka granicy, z czego 104 km z Litwą oraz 247 km z Białorusią. W strukturze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej funkcjonuje 16 placówek (PSG w Rutce-Tartak, PSG w Sejnach, PSG w Płaskiej, PSG w Augustowie, PSG w Lipsku, PSG w Nowym Dworze, PSG w Kuźnicy, PSG w Szudziałowie, PSG w Krynkach, PSG w Bobrownikach, PSG w Michałowie, PSG w Narewce, PSG w Białowieży, PSG w Dubiczach Cerkiewnych, PSG w Czeremsze, PSG w Mielniku).

POZNAJ OFERTY PRACY INNYCH FIRM


Zapraszamy na Podlaskie Targi Pracy


14-15 października 2022
Piątek-sobota, godz. 12:00 - 18:00
ATRIUM BIAŁA, Białystok, ul. Miłosza 2
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.