Pod koniec października na Stadionie we Wrocławiu odbędą się targi pracy Career EXPO. W tym roku będą trwały aż dwa dni!

Czytaj dalej
Aleksandra Żuberek

Pod koniec października na Stadionie we Wrocławiu odbędą się targi pracy Career EXPO. W tym roku będą trwały aż dwa dni!

Aleksandra Żuberek

Tegoroczne targi pracy Career EXPO odbędą się w dniach 22–23 października. Osoby biorące w nich udział nie tylko będą mogły odwiedzić stoiska czołowych firm działających na Dolnym Śląsku, ale również wziąć udział w wielu szkoleniach i konsultacjach. Udział w targach jest bezpłatny – trzeba jedynie pobrać bilet ze strony organizatora.

Pierwszy dzień targów Career EXPO (22 października, w godz. od 10.00 do 16.00) jest dedykowany studentom i absolwentom, którzy nie tylko szukają pracy, ale również chcą dowiedzieć się, jak zdobyć doświadczenie zawodowe, jak przygotować CV oraz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Drugi dzień targów, który odbędzie się 23 października w godz. od 15.00 do 21.00, skierowany jest raczej do osób już pracujących, które chcą zorientować się na rynku lub planują zmienić miejsce pracy.

– Targi Career EXPO to przede wszystkim okazja do porozmawiania osobiście z rekruterami firm, ale warto również wykorzystać te kilka godzin, by podnieść swoje kwalifikacje albo zdobyć cenną wiedzę. Można wziąć udział w ciekawych szkoleniach i inspirujących prelekcjach, skonsultować swoje CV czy skorzystać z mini sesji coachingowych – mówi Karolina Merda, Head of Marketing and PR Career EXPO.

Przed targami warto odwiedzić stronę Career EXPO, żeby zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk firm biorących udział w tegorocznej edycji. Specjaliści targów Career EXPO radzą, aby nie skupiać się jedynie na wybranych branżach, ale odwiedzać profile konkretnych pracodawców, ponieważ firmy rekrutują na różne stanowiska. Warto również zapisać się na wykłady prowadzone przez ekspertów, aby dowiedzieć się, co zrobić, żeby znaleźć wymarzoną pracę i rozwijać się zawodowo.

Na odwiedzających czeka także kilka specjalnych stref. W Strefie Szybkich Rekrutacji będzie można zaaplikować i od razu otrzymać informację zwrotną, na którą zwykle trzeba trochę poczekać. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak napisać CV, aby zwróciło uwagę rekruterów, dowiedzą się tego w Strefie Konsultingu CV. Natomiast dla tych, którzy zastanawiają się między innymi, jak zachowywać się podczas rozmowy rekrutacyjnej oraz jak radzić sobie ze stresem, przewidziana została Strefa Coachingu.

Na targi koniecznie należy zabrać ze sobą CV! Osoby, które nie zdążą go wcześniej wydrukować będą mogły to zrobić w Strefie Ksero. Trzeba jedynie pamiętać, aby przynieść ze sobą pendrive z plikiem PDF. Natomiast ostatnią strefą specjalną, którą można odwiedzić podczas targów Career EXPO, jest Strefa Relaksu, gdzie będzie można coś zjeść lub napić się dobrej kawy oraz odpocząć przed odwiedzeniem kolejnych stoisk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej, z której można pobrać bilet na targi i zapisać się na interesujące wykłady. Znajduje się tam również wiele ciekawych i przydatnych materiałów, między innymi artykuły dotyczące rynku pracy i rozwoju zawodowego oraz harmonogram targów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.careerexpo.pl

Aleksandra Żuberek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.