Pobiegli już po raz trzeci

Czytaj dalej
Maciej [email protected]

W sobotę w Gołąbkach odbyły się trzecie w tym sezonie zawody drugiej edycji Grand Prix Trzemeszna w biegach i nordic walking.

Biegacze pokonali 10 km, a miłośnicy nordic walking pomaszerowali 5,5 km. Cały cykl liczy cztery imprezy (ostatni bieg 6 lutego). Aby zostać sklasyfikowanym, należy ukończyć minimum trzy biegi. Organizatorem zawodów jest Fundacja Aktywne Trzemeszno.

W biegu triumfował Piotr Frydrychowicz (Kleczew), który dystans pokonał w czasie 36 minut i 1 sekundy.

Ponownie na podium stanęli Zbigniew Kledzik (Chomiąża Szlachecka) i Dariusz Śliwiński (Pałuki Running Team).

Najlepszą z kobiet była Kamila Maciejewska (Barcin). Drugie miejsce zajęła Paulina Grzesik (Trzemeszno), a na trzeciej pozycji uplasowała się Adrianna Zeidler (Gniezno). Bieg ukończyło 105 uczestników.

Zmagania w nordic walking (5,5 km) wygrała Agnieszka Mielecka (Gąsawa), przed Waldemarem Wolkiem (Gniezno) i Robertem Krzyżanowskim (Bydgoszcz).

Trasa była oblodzona (szczególnie na ostatnim zakręcie).

Część uczestników biegła w przebraniach. Czwórka została nagrodzona: Zeus, Zakonnicą, Smurfetka i Klaun.

BIEG OPEN: 1. Piotr Frydry-chowski (Kleczew), 2. Zbigniew Kledzik (Chomiąża Szlachecka), 3. Dariusz Śliwiński (Żnin), 4. Maciej Cyrok (Olimpia Dąbrowa), 5. Paweł Rezulak (Bolt Trzemeszno), 6. Ryszard Szymański (SiR Mogilno), 7. Adam Snuszka (Kamieniec), 8. Tomasz Machiński (Gniezno), 9. Krzysztof Przybylski (Gniezno Biega), 10. Mariusz Czapliński (Altom Gniezno), ... 12. Marek Kowalewski (Rogowo), 18. Jarosław Wolski (SiR Mogilno).

BIEG KOBIETY: 1. Kamila Maciejewska (Barcin), 2. Paulina Grzesik (Trzemeszno), 3. Adrianna Zeidler (Gniezno), 4. Violetta Mróz (Gąsawa), 5. Bogumiła Kamińska (Bolt).

NORDIC WALKING: 1. Agnieszka Mielecka (Gąsawa), 2. Waldemar Wolek (Nordic Team Gniezno), 3. Robert Krzyżanowski (Bydgoszcz), 4. Krzysztof Motoczyński (GOSiR Osielsko), 5. Monika Kaźmierczak-Pućka (Gniezno), 6. Marek Puchalski (Kleczew), 7. Kamila Kolberg, 8. Agnieszka Kędzierska (obie Trzemeszno), 9. Krzysztof Ciesielski (Gniezno), 10. Marcin Barczykowski (Dąbrowa).

BIEG: 1. Frydrychowski, 2. Kle-dzik, 3. Śliwiński, 4. Szymański, 5. Kowalewski, 6. Czapliński, 7. Jacek Małkowski (Altom), 8. Michał Nowak (Wełnica), 9. Dariusz Plawczyński, 10. Daniel Krause (Gniezno).