Paweł Małaszyński: To właśnie muzyka leczy wszystkie moje rany

Czytaj dalej
Fot. brak
Paweł Gzyl

Paweł Małaszyński: To właśnie muzyka leczy wszystkie moje rany

Paweł Gzyl

Moje teksty powstają z miłości do życia i ze strachu przed śmiercią - mówi Paweł Małaszyński, frontman zespołu Cochise.

- „Swans & Lions” to już piąta płyta Cochise. Dużo pracy i wysiłku kosztowało Cię z kolegami doprowadzenie zespołu do tego miejsca?

- Czy ja wiem? Zwyczajnie dobrze nam razem. Cochise powstał prawie piętnaście lat temu. Nikt z nas nie zakładał zdobywania rockowych szczytów i robienia kariery. Nikt też nie zakładał, że będziemy grać piętnaście lat i wydamy pięć płyt. Spotkaliśmy się w odpowiednim miejscu i czasie, aby pograć wspólnie i może coś zarejestrować na pamiątkę. Robimy swoje i nie oglądamy się za siebie. Dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez Cochise.

- Kiedyś mówiłeś, że na początku działalności Cochise zespół nie miał kredytu zaufania od fanów rocka ze względu na Twoją osobę. Dzisiaj to się już zmieniło?

- Najczęściej przypina się różne etykietki różnym osobom. My cały czas mamy łatkę zespołu, który jest „fanaberią popularnego aktora”. Kiedyś z tym walczyliśmy, staraliśmy się coś z tym zrobić, ale po kilku latach stwierdziliśmy, że to walka z wiatrakami. Olaliśmy to. Oczywiście do dziś mierzi nas, kiedy Cochise zapowiada się jako „zespół Pawła Małaszyńskiego” lub „Paweł Małaszyński i Cochise”.

Czytaj więcej:

 • Czy to, że Małaszyński  śpiewa w rockowym zespole ma wpływ na to, jak jest postrzegany jako aktor?
 • Podobno przez pierwsze pięć lat działalności Cochise nie występował, bo Małaszyński nie chciał pokazywać się na koncertach. Dlaczego?
 • Niektórzy rockmani wracają do domu po koncertach i muszą odreagować: jedni idą spać, drudzy potrzebują walnąć „banię”. A Małaszyński?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.