OSP w Zbytowej jest wyposażana w nowoczesny sprzęt

Czytaj dalej

OSP w Zbytowej jest wyposażana w nowoczesny sprzęt

Jednostka OSP w Zbytowej jest częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśni-czego i jedną z największych w gminie Bierutów.

Ochotnicze Straże Pożarne finansowane są przez samorząd gminny. Urząd Miejski w Bierutowie w każdym roku zabezpiecza podstawowe potrzeby jednostek w zakresie sprzętu, materiałów, remontów, ekwiwalentów za udział w akcjach ratowniczych i w miarę możliwości zakupuje mundury, ubrania ochronne, obuwie. W 2016 roku samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA z napędem 4x4 na podwoziu MAN TGM 18.340 ze zbiornikiem wody o pojemności 5000 litrów wyposażony w autopompę, działko wodno-pianowe, wciągarkę linową o udźwigu 7 ton, maszt oświetleniowy z dwoma gaśnicami, układ zraszaczy przednich oraz bocznych, szybkie natarcie 60 metrów, kamerę cofania trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbytowej. Inwestycja została sfinansowana ze środków Gminy Bierutów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków własnych OSP. Samochód zastąpił blisko 30-letniego stara 244, który odszedł po latach wysłużonej pracy na zasłużoną emeryturę. W przekazaniu samochodu brał udział burmistrz Bierutowa Władysław Kobiałka, który wielokrotnie podkreślał, że dobre wyposażenie jednostek strażackich w gminie to dla niego poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców. Stąd współfinansowanie zakupów samochodów dla poszczególnych jednostek, remontowanie remiz.

Jednostka jest jedną z największych i należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, niosąc pomoc nie tylko mieszkańcom swojej gminy, ale także powiatu i regionu. Jest także aktywną częścią lokalnej społeczności. Bierze udział w wydarzeniach organizowanych we wsi, a także sama je inicjuje i przeprowadza. Przykładem takiego przedsięwzięcia mogą być festyny strażackie organizowane co roku w Zbytowej, na które zapraszana jest społeczność wsi. To w ich trakcie organizowane są pokazy ratownictwa oraz przekazywane informacje na temat pierwszej pomocy. Strażacy współpracują także z miejscową Szkołą Podstawową. Jako dobry przykład można podać wspólną organizację konkursów plastycznych, do udziału w których zapraszani się uczniowie. Tematyka? Oczywiście strażacka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.