Wykładowcy udawali, że dobrze kształcą. Studenci udawali wykształconych - mówi Kamil Bortniczuk, dyrektor gabinetu ministra nauki. - Chcemy to przerwać.
Rozmowa z doktorem habilitowanym Piotrem Wawrzykiem z katedry europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
O tym, jak uchronić Wojsko Polskie od zgubnych dla niego wpływów politycznych, czy to w ogóle możliwe i o hipokryzji polityków wypowiadających się o armii (tak z rządu, jak i z opozycji), mówi generał dywizji w stanie spoczynku Piotr Makarewicz.
Rozmowa z dr. Michałem Urbańczykiem z Wydziału Prawa i Administracji UAM o granicach wolności słowa.
Adam Stepnowski-Said pracuje z nastolatkami ponad 10 lat jako socjoterapeuta i psychoterapeuta w świetlicach dla dzieci i młodzieży z trudnych rodzin oraz jako psycholog szkolny. Nam mówi o zagrożeniach w sieci.
Co u Pana słychać? Rozmawiamy z Markiem Dyjakiem.
O tym, czym jest zdrowie seksualne człowieka i jakie konsekwencje niesie brak edukacji seksualnej, dlaczego ze swoimi pacjentami częściej rozmawia o życiu niż o seksie - mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog i pedagog.
Jestem po stronie tych, którzy są zajęci życiem i nie emocjonują się tym, że Kaczyński powiedział coś brzydkiego o Tusku, a Tusk powiedział coś brzydkiego o Kaczyńskim - mówi Szczepan Twardoch, pisarz.
Wystąpienie Lutra wynikało z potrzeby zmian w Kościele. W stanie dzisiejszej wiedzy nie możemy mówić, że Reformacja była błędem - wyjaśnia ks. Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
Rozmowa z dr. Januszem Siborą, specjalistą od protokołu dyplomatycznego i historykiem dyplomacji.
Zaufanie przestało być kategorią, w oparciu o którą cokolwiek dziś weryfikujemy. Dziś ważniejsze są emocje. Tak naprawdę nie pokonaliśmy ewolucji i wciąż jesteśmy przystosowani do życia w zagrożeniu, niebezpieczeństwie, musimy szybko podejmować...
W interesie PO jest powrót do dualizmu. Dla Kaczyńskiego byłaby to klęska.
Kamil Bortniczuk, dyrektor gabinetu ministra nauki: Wykładowcy udawali, że dobrze kształcą. Studenci udawali wykształconych.
Z Jarosławem Szulskim, nauczycielem geografii i wychowawcą, autorem książek „Zdarza się” i „Sor”, rozmawia Anna Mizera-Nowicka
Władze Puław chcą zakazać uczniom używania komórek w szkołach. Wprowadzenie zakazu to propozycja wiceprezydent Puław Ewy Wójcik. Uczniowie mieliby oddawać telefony przed lekcjami, a zabierać je przed wyjściem do domu.
Kołobrzeski psycholog Jacek Pawłowski tym razem o oszustach naciągających starszych ludzi.
Maciej Wamka, psycholog, psychoterapeuta dziecięcy o tym, dlaczego dzieci pochłania wirtualna rzeczywistość i drastyczne gry.
Z mistrzem kominiarskim, Krzysztofem Jujeczką z Poznania na temat palenia w piecach i kominkach oraz tego, czym Polacy potrafią w nich palić rozmawia Marta Danielewicz.
Czy Polacy potrafią się spowiadać? Jakie błędy popełniamy w konfesjonale? I po co w ogóle nam spowiedź? - pytamy dominikanina, ojca Józefa Puciłowskiego. - Ludzie często oczekują od spowiednika, że będzie psychoterapeutą. A konfesjonał to nie jest...
O tym, kto naprawdę wygrał „bitwę o Tuska” i jaki w tym polski interes. O tym, czy wyjdziemy z Unii i czy mamy w niej jeszcze sojuszników. A także o wieloletniej współpracy i znajomości z Jackiem Saryuszem-Wolskim, która znalazła się na...
Rozmowa z prof. dr hab. Jerzy Zajadło, filozofem prawa, kierownikiem Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego
- Nienarodzone dziecko nie zasługuje na karę śmierci za grzechy ojca – powiedziała Rebecca Kiessling, działaczka pro-life podczas poniedziałkowego posiedzenia parlamentarnego zespołu na rzecz polityki i kultury prorodzinnej w Sejmie.
W sierpniu młociarka Malwina Kopron zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich. O wielokrotnej mistrzyni mówi się, że jest młodą nadzieją polskiej lekkoatletyki. Obecnie trenuje pod okiem dziadka Witolda.
Dr Janusz Lewandowski, europoseł PO: intryga polskiego rządu, wymierzona w rodaka, zdumiała całą Europę. PiS umiędzynarodowił kompleksy prezesa Kaczyńskiego.
Z prof. Henrykiem Ćwiklińskim, kierownikiem Katedry Polityki Gospodarczej Wydziału Ekonomii UG, rozmawia Dariusz Szreter
Z Lilianą Lato, kierownikiem Biura Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego, rozmawia Paweł Patora.
Złożyliśmy w Sejmie projekt zgodny z oczekiwaniami pracowników handlu – mówi Dariusz Paczuski z NSZZ „Solidarność”
Nie ma tygodnia, żebyśmy nie operowali kobiet z powodu endometriozy. Zgłaszają się późno, gdy choroba jest zaawansowana - mówi prof. Krzysztof Szyłło, ginekolog w ICZMP w Łodzi.
Rozmowa z dr Martą Żerkowską-Balas, politolog z Uniwersytetu SWPS.
Dr Maciej Krzemiński: Najbardziej przerażające jest to, że rządzący niespecjalnie się tym wszystkim przejmują.
Z sędzią Grzegorzem Kachelem, rzecznikiem gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, rozmawia Szymon Zięba.
Nie wiem, ile razy już widziałam „Czterdziestolatka”, „Alternatywy 4”, „Zmienników”, „Daleko od szosy” czy „Karierę Nikodema Dyzmy”. Niektóre dialogi znam na pamięć - obudzona późną nocą byłabym w stanie je wyrecytować. Uważam też, że te seriale...
Twiter to narzędzie jednostronne. Dlatego tak bardzo podoba się politykom. A przy okazji pozwala im zachować przekonanie, że są w centrum świata - tłumaczy medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Bywały w Kościele gorsze skandale: rozpusta, pedofilia, symonia... Te problemy wracają, zmieniają się tylko czasy. Zawsze jednak przychodziło otrzeźwienie i reformy. Teraz też tak będzie... - mówi dominikanin, o. Paweł Gużyński.
Kadry. Jedynym Polakiem, który zajmuje ważne stanowisko międzynarodowe w świecie polityki, jest dziś Donald Tusk.
- Najbardziej prawdopodobny scenariusz przyszłości Unii to Europa różnych prędkości - mówi dr Michał Dulak, współpracownik Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, ekspert ds. europejskich.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.