Ogrzewanie elektryczne, mimo taryfy antysmogowej, drogie

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Marta Danielewicz

Ogrzewanie elektryczne, mimo taryfy antysmogowej, drogie

Marta Danielewicz

Taryfa antysmogowa miała spowodować niższe opłaty za ogrzewanie elektryczne. Jednak w efekcie rachunek za prąd może wzrosnąć.

Duże zmiany dla ogrzewających mieszkania energią elektryczną. Poznańska spółka Enea jeszcze w styczniu rozszerzy swoją ofertę o dodatkową taryfę, która będzie zachęcała do większego zużycia energii w godzinach nocnych. Od godziny 22 do 6 mamy zapłacić mniej za prąd. Działania spółki wpisują się tym samym w politykę rządu, który chce mniejszymi opłatami zachęcić Polaków do przestawienia się na ogrzewanie elektryczne. Ministerstwo Energii wprowadziło od stycznia rozporządzenie, ustanawiając nowe taryfy antysmogowe, czyli ofertę z korzystniejszą stawką opłat za energię elektryczną na cele grzewcze między godziną 22 a 6. Ma to być sposób na walkę z zanieczyszczonym powietrzem.

- Mamy nadzieję, że nowa taryfa antysmogowa zachęci Polaków do wymiany przestarzałych pieców na ogrzewanie elektryczne. Dzięki temu uzyskamy skuteczny i działający natychmiast instrument walki z niską emisją i smogiem

- powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Do tej pory prąd, zaraz po oleju, był najdroższym źródłem ciepła. Czy faktycznie teraz będzie tańszy? Specjaliści mają wątpliwości, jak to będzie wyglądało w praktyce i czy zapłacimy mniej za prąd.

Dlaczego zdaniem ekspertów nowa taryfa oznacza niewielką obniżkę kosztów ogrzewania? Kto odniesie najwięcej korzyści na nowej taryfie? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marta Danielewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.