Ochotnicza Straż Pożarna w Sieniawce

Czytaj dalej

Ochotnicza Straż Pożarna w Sieniawce

Ochotnicza Straż Pożarna w Sieniawce została założona w 1947 roku, z inicjatywy Władysława Stojaka i Władysława Szymańskiego.

W 2007 r. strażacy z Sieniawki otrzymali sztandar, a 22 lipca 2011 r. OSP została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka posiada na wyposażeniu 3 wozy bojowe: średni samochód gaśniczy Mercedes Benz-Atego, lekki samochód gaśniczy Iveco Daily, lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Land Rover Freelander.

Do OSP w Sieniawce należy 35 strażaków ochotników, którzy posiadają między innymi kurs operatorów sprzętu specjalnego, kurs dowódców, kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), kurs ratownictwa technicznego, kurs ratownictwa wodnego i powodziowego, a także kurs Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Jednostka jest odpowiedzialna między innymi za podejmowanie działań ratowniczych w sytuacji pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i awarii technicznych na terenie Gminy Bogatynia.

plus.gazetawroclawska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.