Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeplinie

Ochotnicza Straż Pożarna  w Rzeplinie

Początek Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie (gmina Żurawina) można oficjalnie datować na 15 maja 1947 roku.

Na samym początku straż posiadała ręczną pompę na wozie pożarniczym, którą obsługiwało czterech strażaków. Wóz umożliwiał czynny udział w akcjach.

Przez wiele lat stan osobowy OSP Rzeplin utrzymywał się na tym samym poziomie. Przełom w jednostce nastąpił z chwilą, kiedy do władz OSP wybrano młodych, pełnych zapału do pracy i pomysłów na lepsze jutro ludzi. W roku 2006 na walnym zebraniu członkowie powołali do życia zarząd, któremu do dziś przewodniczy dh Zbigniew Wierciuch, naczelnikiem został dh Sebastian Lewicki, a skarbnikiem dh Przemysław Zakrzewski. Nowy zarząd ma wielkie plany i marzenia. Na początku głównymi celami było zdobycie niezbędnego sprzętu ratowniczego, umundurowania oraz wyszkolenie strażaków. Ważną rolę odegrali sponsorzy i darczyńcy.

Kolejnym krokiem naprzód było zdobycie obiektu przy ul. Kasztanowej. Zarząd przy ogromnej pomocy wójta, w roku 2012 doprowadził do przejęcia terenu wraz

z budynkiem po dawnym kółku rolniczym. Szereg spotkań, prac i analiz doprowadziło do tego, iż w listopadzie 2014 ruszyły tak długo oczekiwane działania związane z przebudową. Dzięki pięciu miesiącom prac ekipy budowlanej 16 maja 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie strażnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.