Kinga Czernichowska

Nowe dziedziny nauki w Breslau

Rysunek śmierci przynoszącej cholerę, magazyn „Le Petit Journal”, 1 grudnia 1912 Fot. Wikimedia Commons Rysunek śmierci przynoszącej cholerę, magazyn „Le Petit Journal”, 1 grudnia 1912
Kinga Czernichowska

W roku 1920 „Breslauer Zeitung” donosiła o nowo utworzonej Akademii Społeczno-Higienicznej. Po trudnym XIX wieku, kiedy problemem były jeszcze epidemie cholery, kwestie zdrowia stały się bardzo ważne

Rozpoczął się rok akademicki, zatem i my w naszym cotygodniowym cyklu nawiązujemy do spraw naukowych. „Breslauer Zeitung” w 1920 roku informowała o utworzeniu Akademii Społeczno-Higienicznej, której absolwenci mieli pełnić publiczną służbę jako lekarze lub doraźna pomoc medyczna.

Na stanowisko dyrektora tej szkoły został powołany Carl Prausnitz - ze źródeł historycznych dowiadujemy się, że był niemieckim lekarzem, bakteriologiem i immunologiem.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kinga Czernichowska

Dziennikarka z wykształcenia, zawodu i zamiłowania. Po studiach na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, socjologii oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Szczególnie lubię pisać o tym, co piszczy w kulturze. Cenne są dla mnie rozmowy z ludźmi, ponieważ to ludzie dają nam możliwość spojrzenia z zupełnie innej perspektywy. Ponadto dużo podróżuję, gram na pianinie i trenuję aerial hoop, czyli taniec na kołach cyrkowych. Mam psa rasy ogar polski i agamę brodatą. Uwielbiam dobre kino, koncerty, ambitne książki filozoficzne, psychologiczne i powieści, które wbijają w fotel. Kocham bliskość natury.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.