Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Nauczyciele będą walczyć o tysiąc złotych podwyżki! 21 kwietnia ZNP organizuje wielki protest w stolicy

Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty ma odbyć się w Warszawie 21 kwietnia. Wybiera się tam też ZNP z Pomorza Fot. Piotr Smoliński Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty ma odbyć się w Warszawie 21 kwietnia. Wybiera się tam też ZNP z Pomorza
Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Odliczanie do ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty już trwa. „Mamy dość niskich zarobków, złego ministra edukacji, zmian bez naszej akceptacji i niszczenia statusu zawodowego“ - wylicza ZNP.

Na 21 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował wielką manifestację pracowników oświaty. Pojawią się na niej także nauczyciele z Pomorza - do stolicy ma przyjechać około 150 osób z naszego województwa.

O co chcą walczyć przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie? Ich postulaty dotyczą podwyżek na poziomie tysiąca złotych, większej autonomii i godnego traktowania oraz usunięcia Anny Zalewskiej ze stanowiska ministra edukacji narodowej. „Mamy dość niskich zarobków, zmian bez naszej akceptacji i niszczenia statusu zawodowego” - czytamy na stronie internetowej ZNP. „Mamy dość” to właśnie hasło ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty, która ma odbyć się w sobotę 21 kwietnia.

- Nie jest to manifestacja „warszawska”, ale wszystkich nauczycieli z całego kraju. Wiem, że Anny Zalewskiej prawdopodobnie nie będzie tego dnia w budynku resortu edukacji, ale Anna Zalewska nie spotyka się z nami nawet wtedy, gdy jest w Warszawie - mówi o manifestacji prezes ZNP Sławomir Broniarz.

O co chcą walczyć przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie?

Komu nie podoba się protest w Warszawie?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Monika Jankowska, Katarzyna Gruszczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetawroclawska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.