Natalia Czerwonka: po zderzeniu z traktorem - na olimpiadę!

Czytaj dalej
Jakub Guder, TK

Natalia Czerwonka: po zderzeniu z traktorem - na olimpiadę!

Jakub Guder, TK

Natalia Czerwonka - łyżwiarka szybka, srebrna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 0 znów powalczy o medal. Tym razem w Pjongczangu w Korei Południowej To dla Natalii Czerwonki będą trzecie igrzyska olimpijskie. Debiutowała osiem lat temu w Voncouver gdzie jako jedyna z dolnośląskich sportowców znalazła się na podium zimowych IO w Vancouver. Była członkiem ekipy łyżwiarek szybkich, która w biegu drużynowym zajęła trzecie miejsce. Ona jednak była rezerwową. Na lodzie nie pojawił się ani razu.

Przeżywała wtedy występ koleżanek z drużyny znacznie bardziej niż one same. Wiedziała, że nic nie zależy od niej, a jednak chciała pokazać dziewczynom, że jest z nimi sercem i ciałem.

- W czasie ostatniego okrążenia, kiedy wiedziałam już, że zdobędziemy medal, zaczęłam biec wzdłuż toru. Chciałam dodać im otuchy i wsparcia - zdradza kulisy ostatniego biegu na IO. Medal nie zawisł jednak na jej szyi, ponieważ nie wystartowała w ani jednym wyścigu. Zgodnie z regulaminem PKOl-u zawodniczka MKS-u Cuprum Lubin za brązowy medal dostała nagrodę pieniężną w wysokości 75 tysięcy złotych. Dodatkowo miała otrzymać stypendium. To nie zostało jednak przyznane, gdyż jak uzasadnił minister sportu Adam Giersz, zawodniczka nie spełniła wymaganych kryteriów. Jednym z tych niespełnionych kryteriów był wspomniany wcześniej brak startu w chociażby jednym wyścigu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Guder, TK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.