Wioletta Mordasiewicz

Największa farma fotowoltaiczna w regionie otwarta! Panele już chłoną energię ze słońca

MPGK już może korzystać z własnej energii. Więcej paneli słonecznych znajduje się na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Drzymały (na zdjęciu). Druga MPGK już może korzystać z własnej energii. Więcej paneli słonecznych znajduje się na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Drzymały (na zdjęciu). Druga część farmy jest przy ul. Warszawskiej
Wioletta Mordasiewicz

Farmę fotowoltaiczną o mocy 1,89 MW oddało wczoraj do użytku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Jest ona jedną z największych w Polsce.

Protokół odbioru robót od wykonawcy farmy fotowoltaicznej podpisano 12 września br. Wczoraj oficjalnie oddano ją do użytku.

- Zasada działania takiej farmy jest prosta - wyjaśnia Artur Dylkiewicz, koordynator projektu. - Mamy dzień, mamy słońce, więc produkuje się nam energia elektryczna, produkuje się nam prąd stały, który kierowany jest do inwerterów i zamieniany na prąd zmienny. Ilość wytwarzanej energii przekazywana jest do stacji transformatorowej, z której korzystają odbiorniki zainstalowane na terenie oczyszczalni.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.