Jeżeli trafiłeś na lekarza, który znalazł dla Ciebie czas i opowiedział Ci o Twojej chorobie, wyjaśnił, na czym polegać będą badania diagnostyczne i sposoby leczenia, którymi dysponuje współczesna medycyna, to miałeś szczęście. Liczne badania...
Politycy oszukują, bo to jest wpisane w ich zawód. Traktuję więc ich jak deszcz. Na jedno jak i drugie nie mam wpływu. Obawiam się tych spełniających przedwyborcze obietnice. Dlatego, że będziemy musieli za nie kiedyś zapłacić.
O znaczeniu kobiecych imion i ich wielkiej różnorodności rozmawiamy z Waldemarem Ciekalskim , kielczaninem, autorem książki zatytułowanej „Kobiety polskie i ich imiona”
W niedzielę, 6 listopada, papież Franciszek wystąpił do władz wszystkich krajów o dokonanie w Roku Świętym Miłosierdzia aktu łaski wobec więźniów, „których uzna się za odpowiednich do skorzystania z tego środka”.
Przede wszystkim stosujmy się do rad lekarza i czytajmy ulotki dołączone do leków.
Polacy z roku na rok zażywają coraz więcej antybiotyków i to często poza kontrolą lekarzy. Tymczasem leki te nie są obojętne dla zdrowia, a poza tym można się na nie całkowicie uodpornić!
Nazwa jeżówka pochodzi od greckiego słowa echinos (czyli jeż). Środek kwiatostanu jeżówki przypomina właśnie kolce tego zwierzęcia.
Wielbiciel przyrody nieskalanej śladem ludzkiej działalności mógłby się obruszyć: Kasprowy Wierch? A gdzież ta magia? Toż to góra zhańbiona, zeszpecona słupami, rozdeptana, od rana do wieczora pełna tłoczących się, hałaśliwych „kolejkowych”...
Młodzi są zadłużeni na ponad 3,7 mld zł! Niestety, nasz region jest w czołówce tej niechlubnej statystyki.
Ta historia nadaje się na scenariusz filmowy! Ale napisało ją życie. Adoptowana tuż po urodzeniu Małgorzata Koleśnik z m. Hornostaje odnalazła dzięki „Współczesnej” swoją rodzinę rozrzuconą po Polsce.
115 lat temu urodził się Sam Spiegel, jeden z najważniejszych producentów w historii kina. Młode lata spędził w… Jarosławiu. Udało nam się pozyskać nieznane dotąd informacje o jego związkach z naszym regionem
Kontrowersje. Przybywa kierowców, którzy nie płacą ubezpieczenia za samochód, by przyoszczędzić. Niestraszne im kary ani konsekwencje, które mogą ich zrujnować.
Lexus jest jedną z najmłodszych marek, a jednak dopracował się już opinii solidnego producenta nie tylko luksusowych, ale także niebanalnych samochodów. Przykładem może być model RC.
Popularna piosenkarka Halina Mlynkova deklaruje tytułem swej nowej płyty: „Życia mi mało”. Dlatego zapytaliśmy ją o to, jak kiedyś żyło jej się w Krakowie i w Warszawie, a teraz - jak się żyje w czeskiej Pradze.
Rozmowa z Didierem Schnorkhiem, sekretarzem generalnym Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Genewie.
Z prof. Zbigniewem Pastuszakiem, dziekanem Wydziału Ekonomicznego UMCS, rozmawia Piotr Nowak.
Nikt nie rozumie lepiej młodej mamy, niż druga mama. Super Mamuśki nie tylko doradzają, wspierają, ale też niosą pomoc - by każda mama mogła się cieszyć z macierzyństwa.
To jedna z najlepszych aktorek w naszym kraju. Występuje w telewizji i teatrze. Teraz trafił do kin film „Prosta historia o morderstwie” z jej udziałem
W krakowskim Muzeum Czartoryskich znajduje się mały sarkofag zawierający dwie części kości pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Jak się tu znalazły? Czy Bolesław Śmiały, który jak mówi legenda, zabił św. Stanisława, spoczął w podkrakowskim...
Religijność Polaków wymyka się prostemu opisowi. Ponad 80 procent z nas wierzy, że Bóg wysłuchuje modlitw, ale codziennie modli się tylko połowa. Tylko co 11. osoba wierzy głęboko. Niewierzących najwięcej jest wśród młodych.
Młodzi mężczyźni mogą przysłużyć się nauce, a przy tym uzyskać zestaw wyników dotyczących parametrów ich nasienia oraz układu hormonalnego, w ważnych badaniach łódzkich uczonych.
Rozmowa z doktorem Grzegorzem Religą, kardiochirurgiem w łódzkim szpitalu, a prywatnie synem prof. Zbigniewa Religi, który przeprowadził pierwszy w Polsce udany przeszczep serca.
Może naiwnie, ale jednak wierzę, że z czasem te wszystkie konflikty, o których rozmawiamy, uda się przynajmniej w pewnej mierze załagodzić. Wiem, że nie zapanują nagle powszechna zgoda i miłość, ale chciałbym, żebyśmy wszyscy podchodzili...
W Warszawie odbyła się 1. edycja European VR Congress poświęcona wirtualnej rzeczywistości. Czy wystarczy założyć gogle, by przenieść się do innego wymiaru? Owszem, ale...
Pozostający przez większość życia w cieniu swego młodszego brata Józefa, Bronisław Piłsudski omal nie został całkowicie zapomniany przez potomnych. A jeśli został zapamiętany, to właśnie przede wszystkim jako „brat Marszałka”, czasem z dodatkiem...
Małgosia Rybacka z Lubrańca piecze od roku. Nauczyła się sama. I to jak się nauczyła! Od początku była w czołówce programu "Bake Off. Ale Ciacho".
Mariusz Wołejszo to zapalony wędkarz, który od dziecka spędza na wodzie każdą wolną chwilę. Ma zasadę, że pasji się nie zabija, dlatego ryby, które łowi, zwykle wypuszcza.
Mówią o niej: „zaklinaczka zwierząt”. Małgorzata Zdziechowska od 5 lat podróżuje po świecie, by pomagać dzikim zwierzętom. Nie straszne jej lwy, gepardy, hieny, nosorożce, szakale, a nawet… boa dusiciele.
Co zrobić ze starym psem? Uśpić! Kupi się nowego. Te, które trafiły do Staruszkowa, mogą mówić o szczęściu: pójdą do psiego raju swoim tempem. A wcześniej zaznają ludzkiej miłości, która dotąd nie była im dana.
Polska jest nadal krajem, w którym nietypowych reklam jest o wiele mniej niż w krajach zachodnich. Świetnym i doskonale przyjętym przez konsumentów działaniem marketingowym była na przykład pewna reklama kawy, oparta na parujących zimą...
Jeśli odżywiasz się niewłaściwie, nie dziw się, że twoje dziecko tyje. O tym, jak ważna jest rola rodziców w kontrolowaniu wagi dzieci oraz co robić, by nie dopuścić do ich otyłości, rozmawiamy z doktor Irminą Walentynowicz, pediatrą z...
Skąd w Polsce pojawił się zwyczaj jedzenia gęsiny 11 listopada, czyli w dniu św. Marcina? Profesor Ewa Łukaszewicz (Instytut Hodowli Zwierząt, UPWr) uważa, że zwyczaj ten przywędrował do nas z Niemiec, jednak jest to przede wszystkim tradycja...
Jak wygląda życie bez ręki? A bez dwóch?! Katorga! Znasz kogoś takiego? Niech dzwoni do Wrocławia - zespół doktora Adama Domanasiewicza z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego czeka, by mu pomóc.
Jastrzębia układa się podobnie jak psa. Najpierw stopniowo zdobywa jego zaufanie, a potem nagradza jedzeniem - opowiada sokolnik Grzegorz Paluchowski.
W brzuchach mamy 1,5 kilograma dobrych bakterii. Wygląda na to, że odpowiadają nie tylko za trawienie, ale i... nasze zdrowie psychiczne. Jelita nazywane są „małym mózgiem”. O osi bakterie-jelita-mózg i tym, jak wpływa ona na nasze życie (a wpływa...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.