Kalanchoe pierzaste lub - jak kto woli - żyworódka pierzasta stała się w ciągu ostatnich 20 lat hitem w ziołolecznictwie z uwagi m.in. na sprawdzone działanie immunostylumujące.
Kto pchnął nożem dżudokę Jakuba Tokarza? Wszyscy wiedzą, ale każdy boi się zeznać. Kto zabił biznesmena Dariusza J.? Czy policji uda się wyjaśnić tę zagadkę zanim na ekrany kin wejdą filmy inspirowane tą zbrodnią? Kto zamordował studentów Anię i...
Trzydziestego września 1966 roku przez Wałbrzych przejechał ostatni tramwaj. Pokonał trasę z placu Grunwaldzkiego do Szczawna-Zdroju i z powrotem. Na końcu trasy motorniczego, konduktorów i pasażerów powitała dyrekcja MPK w towarzystwie orkiestry.
Nieco zirytowani musieli być złodzieje, którzy otworzyli sejf w jednym z mieszkań przedwojennego Wrocławia i nic w nim nie znaleźli - informowała w październiku 1932 r. „Breslauer Zeitung”.
Mateusz Grzeszczyk interesował się ciężarówkami od dzieciństwa. Dziś, już jako kierowca, stara się być na bieżąco z zagadnieniami dotyczącymi transportu ciężkiego.
Był czas, kiedy Mel Gibson mógł żądać za role gigantyczne pieniądze. Skandale i alkohol wykluczyły go z pierwszego planu. Dziś wrócił do wielkiej formy i przestał być już persona non grata w Hollywood.
Rozmowa z Pawłem Łozińskim, reżyserem - dokumentalistą, twórcą m.in. filmów: „Miejsce urodzenia”, „Ojciec i syn”. Najnowszy dokument „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” można już oglądać w kinach.
Na scenie Andrzej Waligórski błyszczał inteligencją i humorem. Najbardziej jednak lubił domowe zacisze. Z Markiem Waligórskim, synem znakomitego wrocławskiego poety i satyryka, rozmawia Robert Migdał.
Kilka dni po tej rozmowie Krzysztof Starnawski pobił kolejny rekord, odkrywając w Hranickiej Propasti najgłębszą na świecie jaskinię wodną. Jej dno sięga 404 m. Namierzył je za pomocą kamery.
Rosja komunistyczna i Rosja kapitalistyczna symbolicznie spotykają się na Placu Czerwonym w Moskwie. Mauzoleum Lenina i grób Stalina stoją zaledwie kilkadziesiąt metrów od opływającego luksusem Głównego Domu Towarowego.
Zazwyczaj trzyma się zasady, że aktor jest od grania, a nie od gadania. Niewiele zdradza na temat rodziny. Spokojny, bez skandali i afer, za to ze Złotymi Lwami na koncie i kilkoma naprawdę świetnymi rolami. W tym roku na gdyńskim festiwalu...
Z nadwagą walczy już prawie połowa mężczyzn na Pomorzu, z otyłością - nieco ponad 20 proc. Problem dotyczy także kobiet i dzieci. Społeczeństwo wciąż nie może sobie poradzić z tą epidemią.
Patryk Szymański, opolski fotograf i podróżnik, obiecał koleżance mamy, że obfotografuje mieszkanie, które opuściła po wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Dotarł tam dzięki odręcznie namalowanej mapie i podpisowi na ścianie. Teraz do tego mieszkania...
Marek Kamiński zdobył oba polarne bieguny Ziemi, poza tym: Mont Blanc, Kilimandżaro... Przeszedł Pustynię Gibsona w Australii... Jednak prawdziwym wyzwaniem była pielgrzymka z Kaliningradu do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Uczuciowe życie pięknej aktorki Anety Zając jest odzwierciedleniem losów Marysi, granej przez nią w popularnym serialu „Pierwsza miłość”.
Nagi kalendarz na 2017 rok jest częścią szerszej akcji edukacyjnej pod hasłem „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”
Z Renatą Ropską, specjalistą ds. marketingu z USWPS, rozmawia Tomasz Rozwadowski
Czarnoskóra Marie zjawiła się w Polsce, by dokonywać przestępstw metodą na tzw. czarne euro. Nie przypuszczała, że w hotelu wpadnie w zasadzkę przygotowaną przez policjantów - pisze Artur Drożdżak.
Jakże mieliśmy wielkie szczęście, że „byliśmy obok”! Długie i pełne sukcesów życie twórcze Andrzeja Wajdy zagarniało wszystkich. Otwarty, przyjazny, skłonny do pomocy i do rad był Mistrzem polskiego kina. Ba, polskiej kultury. Autorytetem, dobrym...
Na str. 241 swej ostatniej książki „Projekt: prawda” Mariusz Szczygieł przytacza następującą wypowiedź pewnej kobiety: „Bo jak chcę nabrać tych ciuchów, tych przydasiów różnych... Bo to są takie przydasie, a w tanich liniach trzeba odchudzić...
W sztambuchu wrocławskich czeladników murarskich i kamieniarskich są upamiętnieni m.in.: Matthäus Biener (1630-1692), budowniczy Kościoła Uniwersyteckiego, Christoph Hackner - twórca pałacu Hatzfeldów.
Niektórzy myślą, że jedzą samą zieleninę. Oni zapewniają, że nie głodują i czują się świetnie. Podobnie chcą wychować dzieci.
Astrolog Włodzimierz Zylbertal - filozof, psychotronik i badacz „zjawisk paranormalnych” wieszczy, co czeka Polskę w najbliższym czasie oraz tłumaczy, dlaczego obecna władza to dla astrologów „aniołowie zniszczenia”.
Mimo, że od światowej premiery Pokémon GO minęły kilka miesiący, to o fenomenie prostej zdawałoby się gry na telefon, wciąż jest głośno.
Mamy kolejną tajemnicę ministra obrony Antoniego Macierewicza osnutą mgłą... tajemnicy.
Magda Zawadzka, Basia z „Pana Wołodyjowskiego” i „Przygód pana Michała” - ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza odwiedziła Łódź. Okazją był obchodzony rok laureata nagrody Nobla
Mamy rok 1913. Mock jest na początku policyjnej kariery w Breslau. W budynku Hali Stulecia zostają znalezione zwłoki czterech gimnazjalistów i jednego mężczyzny. Czy to samobójstwo? Morderstwo? A jeżeli to drugie, to kto z nim stoi? Przed...
Maciej Maleńczuk wraca do tworzenia. Efektem tego jest piosenka „Fajnie” oraz duety z Krzysztofem Krawczykiem i Bogdanem Łazuką.
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, choć zawodowy dyplomata, to z dyplomatycznych wypowiedzi nie słynie.
Nieciekawe, prowadzone przez zawstydzone, nieprzygotowane nauczycielki, powielające mity, stereotypy i uprzedzenia - tak uczniowie często oceniają zajęcia wychowania do życia w rodzinie. W lubelskich liceach tzw. WDŻ to rzadkość. - Nie ma...
Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda maszynownia promu oraz mostek kapitański.
Przez lata księdza pedofila biskupi przenosili z parafii na parafię i z diecezji do diecezji. A on molestował i gwałcił chłopców.
Rozmowa z podróżnikiem Arunem Milcarzem o jego samotnych wyprawach przez Afrykę i najnowszej książce „Czad. W poszukiwaniu straconego...?”
Myliłby się ten, kto na zmarłego twórcę „Kanału” spoglądałby jedynie jak na filmowca. Wajda był znacznie ciekawszy: nie stronił od literatury i teatru, nie unikał polityki i działalności społecznej.
Andrzej Sikorowski wraca z nową płytą - „Okno na Planty”. Piosenkarz i kompozytor opowiada nam o przywiązaniu do Krakowa, tęsknocie za młodością, potrzebie wolności i sensu. Mówi także o polityce i podziałach, które za jej sprawą dotknęły także...
O przyszłości Unii Europejskiej, NATO i obecnej sytuacji w Polsce dyskutowali honorowi goście gali Ludzie Europy w niemieckiej Pasawie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.