LASER TAG – CO TO TAKIEGO?

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

LASER TAG – CO TO TAKIEGO?

Materiał informacyjny

Dla jednych to sport, dla drugich rozrywka – Laser Tag wielu osobom w pierwszej chwili będzie kojarzył się z paintballem. Faktycznie, podobieństwa są duże: nawiązania militarne, bronie, rywalizacja drużyn. Jednak, podczas gry w paintball za pociski służą kulki farby, natomiast karabiny lasertagowe działają na podczerwień.

Ta technologia pozwala toczyć potyczki całkowicie bezboleśnie i bezpiecznie (w tym, co ważne, dla oczu). Dlatego Laser Tag to świetna, emocjonująca gra dla praktycznie wszystkich: u kolegów z pracy wyzwoli adrenalinę, koleżanki ze studiów odnajdą swoje talenty w realizowaniu rozlicznych strategii, a rodziny z dziećmi wzmocnią więzi działając zespołowo.

NA CZYM POLEGA GRA?

Zazwyczaj dzielimy zawodników na dwie drużyny, a ich celem jest po prostu osiągnięcie jak największej liczby trafień. Czujniki, w które należy celować znajdują się na broni oraz opaskach na głowie przeciwników. Rozgrywka trwa ok. 15 – 20 minut. Po tym czasie drużyny zamieniają się bazami (stronami startu).

Celowo piszemy zazwyczaj – bo technologia, na której opiera się Zona71, pozwala rozgrywać dziesiątki scenariuszy.

Wiele z nich rozwija współpracę, punktuje wykorzystywanie indywidualnych talentów graczy czy wymaga tworzenia przemyślanych strategii.

ZONA71 – MIEJSCE GRY

Przy ul. Fabrycznej 14, gracze mają do dyspozycji największy labirynt na Dolnym Śląsku liczący aż 470 m2, który nazywany jest areną Combat. Oprócz niego na terenie Zony71 znajduje się druga arena - arena Hero. Jest ona dedykowana dla najmłodszych osób (już od 6-go roku życia). To doskonałe miejsce na zorganizowanie nietypowego przyjęcia urodzinowego.

Arena Combat umożliwia rozgrywkę dla 18 osób jednocześnie, natomiast Arena Hero mieści do 10 osób na jednej rozgrywce.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Zona71 organizuje specjalne rozgrywki, tzw. Solo Games. Pozwalają one na zabawę osobom, które mają trudność w zorganizowaniu zespołu do gry.

W Zonie71 do dyspozycji są cztery rodzaje broni – masywna snajpierska Morita z profesjonalnymi celownikami, futurystyczne, wygodne Commando, MP7 i P90, czyli replika współczesnego uzbrojenia. Wszystkie wykorzystują bezpieczną dla oczu technologię. Każda różni się swoimi parametrami – dzięki temu gracze mogą dostosować rodzaj broni do swoich potrzeb, tak aby osiągać jak najlepsze wyniki w rozgrywce.

ORGANIZACJA GRY

Na naszej stronie www.zona71.pl na bieżąco udostępniamy kalendarz z wolnymi terminami. Aby dokonać rezerwacji należy zadzwonić (tel. 730 30 14 56) lub wysłać zapytanie przez formularz online.

Rezerwować można wyłącznie cały labirynt na minimum godzinę. Na arenie Combat robimy rezerwacje do 21 osób, a na Hero do 15 osób.

PRZYGOTOWANIE

System, na którym bazujemy nie wymaga noszenia specjalistycznych ubrań – jedynie opaski na głowę, do których przyczepia się czujniki.

Jednak, ponieważ rozgrywka opiera się w dużej mierze na umiejętnym poruszaniu się po labiryncie: skradaniu, zachodzeniu wroga od tyłu, szybkim przemieszczaniu się z miejsca na miejsce, zalecamy wygodny sportowy ubiór, który odporny jest na zabrudzenia.

W labiryntach panuje półmrok, ustawiliśmy też wiele przeszkód, dlatego strój (szczególnie buty) nie może utrudniać poruszania się czy krępować ruchów.

INFORMACJE DODATKOWE

Lokalizacja Zony71 w centrum Wrocławia jest wygodna, a sąsiedztwo darmowych miejsc parkingowych dodatkowo ułatwia dojazd samochodem.

Pomiędzy rozgrywkami można zrelaksować się w przestronnych salach ze stolikami oraz kafejką. Spragnionym polecamy orzeźwiające napoje.

Każda z aren posiada szatnię.

Czekamy na Was w samym centrum Wrocławia, przy ul. Fabrycznej 14.
Dojedziecie tu autobusami: 107, 109, 309, 142, 149, 406, 409 i nocnym 249. Przystanek: Dolnośląska Szkoła Wyższa.
www.zona71.pl

LASER TAG – CO TO TAKIEGO?
Materiał informacyjny

plus.gazetawroclawska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.