KREDYTY Gotówkowe, Hipoteczne, Firmowe

Czytaj dalej
.

KREDYTY Gotówkowe, Hipoteczne, Firmowe

.

Banki i instytucje finansowe posiadają w swoich ofertach coraz więcej różnego rodzaju usług finansowych. Gdy ktoś nie czuje się specjalistą w dziedzinie finansów, a chce np. zaciągnąć kredyt lub się ubezpieczyć, to może skorzystać z usług eksperta finansowego firmy Expander. Dzięki temu zaoszczędzi czas potrzebny na zapoznanie się i porównywanie poszczególnych ofert. Warto też dodać, że taka pomoc jest bezpłatna.

W czym mogą pomóc eksperci finansowi Expandera

Eksperci finansowi pomagają swoim klientom realizować ich marzenia. Dla przykładu jeśli potrzebą jest mieszkanie, to najpierw pomogą znaleźć ofertę sprzedaży, a później zapewnią wsparcie w procesie uzyskiwania kredytu. Często jest to jednocześnie pomoc w uzyskaniu kredytu oraz zabezpieczenie przyszłości klienta, poprzez odpowiednie ubezpieczenie lub produkt oszczędnościowy. Kredyty hipoteczne zaciągane są bowiem na kilkadziesiąt lat, w ciągu których bardzo dużo może się zdarzyć. Zadaniem eksperta finansowego jest więc również uświadamianie, że w przyszłości sytuacja klienta może się zmienić - może zachorować, stracić pracę, a kredyt dalej trzeba będzie spłacać. Warto więc zabezpieczyć się poprzez odpowiedni ubezpieczenie i systematyczne gromadzenie oszczędności. Jeśli czarny scenariusz się nie sprawdzi, to odłożone pieniądze będzie można w przyszłości przeznaczyć na mieszkanie dla dziecka, czy zapewnienie sobie godnego życia na emeryturze.

Skoro taka usługa jest bezpłatna, to na czym zarabia Expander

Eksperci finansowi Expandera nie pobierają opłat bezpośrednio od klienta. Wynagrodzenie otrzymują od banków i instytucji finansowych, z których korzystają ich klienci. Banki płacą pośrednikom ponieważ ci wykonują zadania, które standardowo musieliby wykonać ich pracownicy. Dla przykładu ekspert przekazuje bankowi klienta, który już został poinformowany o wszystkich szczegółach oferty, ma wszystkie potrzebne dokumenty i poprawnie wypełniony wniosek. Gdyby pośrednika nie było, to bank musiałby wydać pieniądze na reklamę, żeby tego klienta zdobyć, a później na pracowników i ich miejsca pracy, aby oni dopełnili z klientem wszystkich formalności. Koszty obsługi są już wliczone w cenę kredytu czy innej usługi finansowej. Jeśli korzystamy bezpośrednio z usług banku, to te pieniądze są wydawane na utrzymanie pracownika banku, a jeśli z pomocy eksperta finansowego, to trafiają do niego.

Warto porównywać oferty

Na koniec dodajmy, że niezależnie czy będziemy korzystać z usług eksperta finansowego czy też nie, pamiętajmy o zaletach porównywania ofert. Wiele osób tego nie robi, lecz po wnioskuje o kredyt w banku, w którym ma konto. Tymczasem wybór niewłaściwej oferty kredytu hipotecznego może sprawić, że jego koszt będzie zawyżony nawet o 70 000 zł. Porównywać należy jednak nie tylko podstawowe parametry. Dla przykładu często kredytobiorcy godzą się otworzyć konto i deklarują regularne wpływy wynagrodzenia, gdyż wtedy bank ofertuje im lepsze warunki kredytu. Problem polega jednak na tym, że wciągu 20-30 lat spłaty bardzo wiele może się zdarzyć. Jeśli stracimy pracę i przez jakiś czas nie będziemy mogli znaleźć nowej, to zapewnienie obiecanych wpływów na konto może okazać się niemożliwe. Dlatego warto zwracać uwagę na to jak dużą podwyżkę oprocentowania wprowadzi bank w takiej sytuacji. Istotne jest także to przez jaki czas musimy zapewniać wpływy na konto – przez cały okres spłaty czy też np. jedynie przez pierwsze 3 lata. Poza tym ważne jest też to co stanie się jeśli znajdziemy pracę i na konto ponownie zacznie wpływać wynagrodzenie. Czy bank wtedy ponownie obniży marżę czy też nie? Tego rodzaju niuansów jest bardzo wiele, więc warto skorzystać z pomocy Expandera. Nasz ekspert uwzględni w porównaniu nie tylko podstawowe koszty, ale również tego rodzaju elementy oferty.

Zapraszam do kontaktu

Ewelina Wierzchowska
Ekspert Finansowy
Oddział Expander

ul. Królewiecka 22
87-800 Włocławek
tel. +48 782 446 759
e-mail: [email protected]
Formularz kontaktowy: https://www.expander.pl/formularz-b2b/?vid=e449afb5-7b5e-4e86-a166-5a5a8347df81

.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.