Grzegorz Chmielowski

Kluczbork-Wrocław. Kiedy szybki pociąg dla pracowników i studentów?

Czytelnicy skarżą się, że pociąg z Wrocławia do Kluczborka jedzie aż dwie godziny Fot. archiwum Czytelnicy skarżą się, że pociąg z Wrocławia do Kluczborka jedzie aż dwie godziny
Grzegorz Chmielowski

Czytelnik zapytał, kiedy będzie remontowana linia kolejowa Kluczbork - Oleśnica. Dziś pociągi wloką się tam, wydłużając czas podróży. - Podróżuję tym pociągiem codziennie do Wrocławia z Kluczborka. Od Oleśnicy pociąg mknie jak szalony, ale odcinek Kluczbork - Oleśnica to koszmar, pociąg wlecze się niemiłosiernie - pisze pan Tomasz.

Czytelnik porównuje: z Wrocławia do Opola jest ok. 106 km i pociąg jedzie od 45 do 65 min. Z Wrocławia do Kluczborka jest ok. 112 km, a pociąg jedzie blisko 120 min. Czyli na podobnej trasie różnica sięga prawie 70 min. - Mieszkańcy Kluczborka również zasługują na godne (szybkie) połączenie do Wrocławia. Fatalny i przestarzały stan taboru zostawiam na boku. Uważam, że podróż Wrocław - Kluczbork nie powinna trwać dłużej niż maks. 65 min - podkreśla Czytelnik.

O szanse remontu linii Kluczbork - Oleśnica zapytaliśmy PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Rzecznik spółki Mirosław Siemieniec informuje, że w ramach prac planistycznych dla perspektywy finansowej 2021-2027 rozważany jest remont linii kolejowej nr 143 Kluczbork - Oleśnica - Wrocław Mikołajów. Projekt podzielono na dwa etapy. Zostały już opracowane projekty budowlane na odcinek Kluczbork - Namysłów - granica woj. dolnośląskiego - Oleśnica - Wrocław Sołtysowice. Projekty budowlane dla odcinka Wrocław Sołtysowice - Wrocław Mikołajów są w opracowaniu.

Ponadto dla odcinka Kluczbork - Namysłów - gr. województwa - Oleśnica złożono wnioski o decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej. Pouzyskaniu tych dokumentów będzie procedowany wniosek o pozwolenie na budowę.

Słowem PKP PLK SA przygotowują dokumentację. A realizacja projektu zależy od tego, czy zostanie zapewnione finansowanie

Grzegorz Chmielowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.