Joanna Krężelewska

Katarzyna Bonda: nie wyobrażam siebie życia bez przyjemności, jaką jest czytanie

- Po to żyję i pracuję, by wzbudzić wśród czytelników emocje. Nie tylko niepokój związany z powieścią kryminalną - podkreśliła Katarzyna Bonda. Fot. Waldemar Kosowski - Po to żyję i pracuję, by wzbudzić wśród czytelników emocje. Nie tylko niepokój związany z powieścią kryminalną - podkreśliła Katarzyna Bonda.
Joanna Krężelewska

Jej książki, choć w zasobach biblioteki każdy tytuł jest w co najmniej kilku egzemplarzach, w domach czytelników są praktycznie cały czas. Katarzyna Bonda, jedna z ulubionych autorek mieszkańców Sianowa, odwiedziła Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Sianów.

Spotkanie było prezentem dla mieszkańców z okazji... urodzin biblioteki. Jak sami podsumowali - prezentem trafionym. I choć główne uroczystości 70-lecia sianowskiej książnicy zaplanowano na listopad, już kilka dni temu czytelnicy mieli okazję spotkać się z jedną ze swoich ulubionych pisarek - Katarzyną Bondą, królową kryminału, okrzykniętą przez miłośników jej książek „polską Agatą Christie”. Zaproszenie pisarki nie było przypadkowe - podpowiedzią była imponująca liczba wypożyczeń jej książek.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.