Jordanów Śląski - Mała Gmina - Duże możliwości

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Jordanów Śląski - Mała Gmina - Duże możliwości

Materiał informacyjny

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Jest to z pewnością moment do złożenia życzeń wszystkim osobom działającym na rzecz mieszkańców naszych małych ojczyzn. Dziś życzę swoim kolegom samorządowcom trafności w podejmowaniu decyzji, wytrwałości w dążeniu do celu i wyrozumiałości ze strony mieszkańców.

Jako początkujący wójt gminy Jordanów Śląski, trafiłem chyba, zresztą jak my wszyscy, w jeden z najtrudniejszych okresów do zarządzania. Na początku tej kadencji zmagaliśmy się z sytuacją pandemiczną, która wymagała od nas szybkich i przemyślanych decyzji. Samorządy radziły sobie jak mogły, reagując na polecenia „z góry”, stosując zabiegi minimalizujące rozprzestrzeniania się wirusa. Zaraz po niej nastąpiły wydarzenia jeszcze bardziej bolesne – rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Wszystko to złożyło się na wzrost cen a tym samym wzrost kosztów utrzymania gmin. I tak naprawdę nikt dzisiaj nie wie, w jakim kierunku zmierzamy.
Mimo to musimy myśleć o przyszłości, która w przypadku gminy Jordanów Śląski jawi się raczej w różowych kolorach. W tym roku zakończymy termomodernizację budynku szkoły podstawowej, projekt dofinansowany w 85% ze środków zewnętrznych. Kolejne duże inwestycje przed nami: rozbudowa oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji w miejscowości Jordanów Śląski i Popowice, remont budynku ośrodka zdrowia oraz nowe nakładki na drogach gminnych. Z niecierpliwością czekamy też na budowę drogi S8 oraz rewitalizację linii kolejowej nr 310 z Kobierzyc do Piławy Górnej. W jak dobrym miejscu mieszkamy obrazuje film znajdujący się pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=C5B690Ub-zA

Gminy będą nadal się rozwijały, może trochę wolniej ale skutecznie, my będziemy nadal służyć społeczeństwu, trochę „poturbowani” ale z wiarą na lepszą przyszłość. Doszliśmy dziś do momentu zrewidowania naszych planów, określenia tego, co w życiu jest dla nas ważne. W tak trudnych czasach powinniśmy się wspierać, budować poczucie wspólnoty i działać na rzecz innych ze zdwojonym entuzjazmem, czego sobie jak i Wam, Drodzy Samorządowcy życzę.

Wójt Gminy Jordanów Śląski – Paweł Filipczak

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.