Jesień w Tatrach. Takich obrazów nie zobaczymy nigdzie indziej. Te zdjęcia robią wrażenie!

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Sokół
Łukasz Bobek

Jesień w Tatrach. Takich obrazów nie zobaczymy nigdzie indziej. Te zdjęcia robią wrażenie!

Łukasz Bobek

Złota polska jesień na tle ośnieżonych szczytów - takie widoki o tej porze roku są tylko i wyłącznie w Tatrach. Spójrzcie na te ujmujące kolory i białe szczyty w Tatrach Słowackich.

Nie bez powodu wielu uznaje jesień za najlepszą porę roku do wędrówek po górach. To głównie za sprawą właśnie barw, jakie o tej porze roku przyjmują Tatry. Trawy i liście na drzewach zaczynają żółknąć, robią się rudawo-złote. A do tego najczęściej szczyty są już pokryte śniegiem. Zestawienie tych dwóch światów robi piorunujące wrażenie.

Po polskich stronie jesiennym hitem są Czerwone Wierchy, gdzie rośnie sit skucina - roślina, która na jesień przybiera właśnie rudawo-czerwony kolor (stąd nazwa tego masywu).

Pięknie jednak jest także po słowackiej stronie Tatr. W galerii zobaczycie zdjęcia, jakie zrobił Przemek Sokół nad Popradzkim Stawem.

Wybierając się w góry jesienią warto jednak pamiętać, że o tej porze roku czyhają już na nas niebezpieczeństwa. Temperatura nocami często spada poniżej zera. To powoduje, że na szlakach tworzy się cienka warstwa lodu. W wyższych partiach z kolei obowiązuje już zagrożenie lawinowe - w Tatrach obecnie mamy pierwszy stopień.

Do tego dzień robi się coraz krótszy. Dlatego - oprócz ciepłego ubrania, herbaty w termosie i jedzenia, warto zabrać ze sobą czołówkę.

W najbliższy weekend pogoda w Tatrach nie powinna się popsuć. Czeka nas słońce, ale też spadek temperatury. Na wysokości ok. 2000 metrów termometry wskażą 5-6 stopni powyżej zera w ciągu dnia. Nocami temperatura spadnie w okolice zera stopni.

[polecane]21582051,21551679,21582203,20969071,21563805,20702009[/polecane]

Łukasz Bobek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.