Artur Drożdżak

Jak słynny Gumiś założył gang. I jak rozłożył go na łopatki

74-letni Sylwester A. ps. Gumiś najpierw założył gang, który kradł luksusowe samochody na terenie Niemiec i Szwajcarii, a potem opowiedział o jego d Fot. Artur Drożdżak 74-letni Sylwester A. ps. Gumiś najpierw założył gang, który kradł luksusowe samochody na terenie Niemiec i Szwajcarii, a potem opowiedział o jego działaniu
Artur Drożdżak

Jan K. zapewne ma żal do Sylwestra A., pseudonim Gumiś (tak, tego od bomb w Krakowie). Bo „Gumiś” najpierw namówił go na paserstwo w założonym przez siebie gangu kradnącym luksusowe auta, a później - jak już wpadli - dostał niższy wyrok od niego.

Jan K. to jest dość rozpoznawalna postać na Podhalu. Ma firmę, handluje częściami samochodowymi, jest znany w tej branży i nie da się ukryć, że nie zawsze żył uczciwie.

Miał wyroki za paserstwo (co najmniej 20 ukradzionych aut), a Sąd Okręgowy w Nowym Sączu za te niezbyt chlubne sprawki w 1999 r. przysolił mu wyrok sześciu lat więzienia.

W dalszej części tekstu przeczytasz:

 • zmiana "stylu" Gumisia
 • powrót do przestępczych korzeni
 • jak "Gumiś" wpadł
Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.