Ja też cierpię... w cieniu epidemii

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Ja też cierpię... w cieniu epidemii

Materiał informacyjny

Ja też cierpię...   w cieniu epidemii

CIĘŻKIE POPARZENIE - TO NIE TYLKO POŻAR, TO WYPADEK SAMOCHODOWY, WYLANY OLEJ Z FRYTKOWNICY, KONTAKT Z WRZĄCĄ WODĄ, ZUPĄ, ZAPARZONĄ KAWĄ …

Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota powstała w listopadzie w 2009 r. we Wrocławiu. Pomagamy osobom cierpiącym z powodu poparzeń. Refundujemy leczenie i rehabilitację, które w przypadku dzieci może trwać nawet kilkanaście lat.

Wspierają nas swoim autorytetem, będący w naszej Kapitule prof. Dr hab. n. med. Dariusz Patkowski oraz prof. Dr. Hab. Jan Miodek.

Osoby poparzone tracą zdrowie, często twarze czyli swoją widoczną tożsamość, ciała są zdeformowane. Często tracą pracę z uwagi na przykurcze i wygląd - są nieakceptowane przez społeczeństwo i odtrącane.

Obecnie pod naszymi skrzydłami jest 72 Podopiecznych, ale liczba ta bardzo szybko rośnie. Pośród naszych Potrzebujących, ponad połowa to malutkie dzieci.

Co roku przeprowadzamy happening Dzień z Chorobą Oparzeniową, podczas którego, dorosłym przypominamy, a dzieci szkolimy z zasad pierwszej pomocy, w tym przy oparzeniach.
Do tej pory wsparliśmy naszych Podopiecznych kwotą 1 083 112,35PLN, a jedyne fundusze jakimi dysponuje fundacja, to 1% podatku i darowizny. Nie prowadzimy żadnej odpłatnej działalności.

W styczniu 2019r. rozpoczęliśmy pracę nad utworzeniem Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych we Wrocławiu. Jedynego takiego miejsca na całym Dolnym Śląsku. Jak ważne będzie to Centrum niech świadczy fakt, że rocznie poparzeniom ulega ok 18tys.osób. Koszt leczenia to kwota rzędu 100tys. PLN. NFZ refunduje tylko znikomą część. Ciężar leczenia spada na barki Poszkodowanych i ich rodzin. W naszym ośrodku rehabilitacja dla osób poparzonych będzie całkowicie bezpłatna.  Wartość inwestycji to koszt rzędu 384 tys. PLN. Otrzymaliśmy od Darczyńców kwotę 210 tys. PLN, brakuje nam jeszcze 174 tys.

Fundacja JAGODA ruszyła też z unikatowym projektem zaplanowanym na tak szeroką skalę, jakim jest doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w specjalistyczny zestaw pierwszej pomocy przy oparzeniach PSP-R1. Projekt nosi nazwę OSP FIREBAG. Jest to projekt ogólnopolski o charakterze długofalowym, w ramach którego zainteresowane Jednostki OSP otrzymają bezpłatnie torbę medyczną wyposażoną w szeroki zestaw profesjonalnych opatrunków, plastrów i zestawów medycznych niezbędnych do ratowania życia.

Ja też cierpię...   w cieniu epidemii

O potrzebie i sensie Projektu OSP FIREBAG niech świadczy fakt, że to właśnie strażacy z OSP z reguły wyruszają do pożarów i zdarzeń jako pierwsi, często są przy groźnych wypadkach komunikacyjnych, które mogą przytrafić się w trasie każdemu kierowcy, nie mają jednak takich możliwości, aby skutecznie ratować życie.

Razem z jednostkami OSP chcemy ratować każde życie! Wspólnie z Wami możemy mieć realny wpływ na skuteczną pomoc. Skąd wiesz, czy czasem Twoja doraźna pomoc wspierająca nasz projekt nie będzie skutkować w przyszłości uratowaniem Twojego życia, albo życia bliskiej Ci osoby …?

Koszt odpowiednio wyposażonej ratunkowej torby medycznej na ten moment to wartość ponad 4 tys. PLN, a wartość całego projektu, to kwota rzędu 65 mln PLN. Przez obecną pandemię wyroby medyczne drożeją w zastraszającym tempie. Jeżeli obecna sytuacja zagrożenia epidemicznego szybko się nie unormuje, to szacowana wartość całego projektu, zwiększy się wielokrotnie. Szukamy Darczyńców i Sponsorów, którzy finansowo wesprą nasz projekt. Można również wspierać naszą akcję poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/t6hd8h

W obecnym, trudnym dla Wszystkich czasie pandemii wspieramy szpitale, hospicja, pogotowia ratunkowe we Wrocławiu w maseczki ochronne, których nieustannie jest za mało. Na dzień 30.03 przekazaliśmy 1,5 tys. sztuk maseczek.

W tym celu prowadzimy zbiórkę pod adresem: https://zrzutka.pl/zbiorka-na-maseczki-ochronne-wspieramysluzbezdrowia

Każde nasze działanie będzie skuteczniejsze, a Wasze życie i zdrowie bezpieczniejsze, jeśli poświęcicie chwilę nad zeznaniem podatkowym i w rubryce 1% dla OPP wpiszecie nasz KRS 0000342831.

https://www.fundacja-jagoda.pl/

Materiał informacyjny

plus.gazetawroclawska.pl

promocja -50%

Gorąca promocja na wakacje!

55,00 110,00

Skorzystaj i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.