Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Gollob zapowiada: Nie będę się ukrywać, wychodzę do ludzi

Czytaj dalej
Fot. Michał Szmyd, Jarosław Pabijan Następne
Magdalena Zimna

Gollob zapowiada: Nie będę się ukrywać, wychodzę do ludzi

Magdalena Zimna

Mija siedem miesięcy od feralnego wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie. Żużlowy mistrz świata, który wielokrotnie stawał na podium Grand Prix i dostarczał kibicom wielu emocji, walczy o to, by kiedyś stanąć na nogi. Kibicuje mu cała Polska.

To było pierwsze takie spotkanie, pierwsza konferencja prasowa Tomasza Golloba od 23 kwietnia 2017 roku - dnia wypadku na motocrossowym torze w Chełmnie.

- W jednej chwili zmieniło się całe moje życie, runęły wszystkie plany. Ale będę walczył - zapewnia żużlowiec, siedem miesięcy po dramatycznym wypadku.

Od kwietnia w nowej, trudnej rzeczywistości

- Widzimy się po bardzo długim czasie, ale musiało minąć go sporo, bym oswoił się z tą zupełnie nową sytuacją - powiedział dziennikarzom.

- Możecie sobie tylko wyobrazić, co przeżywałem w pierwszych tygodniach od wypadku. Trudno było pogodzić się z tym wszystkim. Pomogli mi w tym serdeczni ludzie. Przede wszystkim pracownicy szpitala, którzy zaopiekowali się mną ze stuprocentowym zaangażowaniem. Lekarze, rehabilitanci, pielęgniarki. W tym szpitalu odwiedziłem już chyba wszystkie oddziały i wszystkim tu pracującym chciałbym serdecznie podziękować. Także całemu środowisku sportowemu w kraju, wszystkim kibicom i tym, którzy nie interesowali się sportem, ale poruszył ich mój wypadek. Ich wyrazy wsparcia, otuchy i solidarności, pozwoliły mi przetrwać najtrudniejsze chwile - mówił poruszony. - Ważne były dla mnie także słowa profesora Marka Harata, który powiedział mi, że trzeba nauczyć się to zrozumieć. To mi pomogło w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości - zdradził Tomasz.

Możecie sobie tylko wyobrazić, co przeżywałem w pierwszych tygodniach od wypadku. Trudno było pogodzić się z tym wszystkim.

Przeczytaj całą relację

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Zimna

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetawroclawska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.