Materiał informacyjny

Gmina Krośnice

Gmina Krośnice
Materiał informacyjny

Gmina znajduje się 50 km od Wrocławia. Jest położona na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” wśród największego w Europie skupiska stawów (Stawy Milickie - obszar objęty programem „Living Lakes”, którego celem jest ochrona rzadkich obiektów wodnych na całym świecie) oraz wielkich przestrzeni leśnych. Stanowi wymarzone miejsce dla ornitologów, rowerzystów, kajakarzy oraz turystów pragnących odpocząć od zgiełku miasta wśród dzikiej, nieskażonej przyrody. Wszyscy mogą skorzystać z oznakowanej ścieżki przyrodniczej (9 km), która prowadzi przez stawy i lasy.

CETS – Centrum Edukacyjno- Turystyczno- Sportowe

Na terenie gminy mieści się nowoczesny kompleks sportowo – rekreacyjny, na który składają się otwarte obiekty sportowe: 4 korty tenisowe, boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki nożnej, stadion do piłki nożnej, obiekty do uprawiania lekkoatletyki oraz profesjonalne sale konferencyjne. W ramach kompleksu funkcjonuje schronisko młodzieżowe, wypożyczalnia rowerów, lornetek i sprzętu sportowego. Od stycznia 2010 r. funkcjonuje w Krośnicach nowoczesna hala sportowa.

OEE - Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krośnicach

W strukturze CETS funkcjonuje Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Krośnice to idealne miejsce na edukację ekologiczną. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krośnicach oferuje całoroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży w salach ośrodka oraz w terenie, promuje walory przyrodnicze i kulturowe regionu oraz organizuje szkolenia i konferencje dla grup z całej Polski. Zajęcia edukacyjne prowadzą doświadczeni przyrodnicy-edukatorzy. Położenie Krośnic w samym centrum Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” oraz nowoczesna infrastruktura turystyczna i sportowa sprawiają, że można spędzić tu czas aktywnie i w bliskości z przyrodą.

GOSiR – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

W sierpniu 2015 r. został otwarty Park Wodny „Krośnicka Przystań”. W ramach inwestycji wybudowana została pływalnia z ruchomym dnem oraz łącznik pomiędzy halą sportową a pływalnią. W obiekcie mieszczą się m.in.: dwie pływalnie 15-me¬trowa, rekreacyjna, która będzie wyposażona w zjeżdżalnię rurową oraz pełnowymiarowa, 25-metrowa, wyposażona w ruchome dno oraz saunarium.

Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Krośnicka Kolej Wąskotorowa otworzyła swoje podwoje 25 maja 2013 roku. Od tego czasu teren Zespołu Pałacowo – Parkowego Krośnice - Wierzchowice, po którym na co dzień jeździ krośnicki tabor kolejowy, odwiedziły dziesiątki tysięcy turystów z terenu całego Dolnego Śląska i nie tylko. Przez cały ten czas każdy odwiedzający mógł skorzystać z szeregu atrakcji oraz wydarzeń jakie odbywały się na krośnickiej kolei. Kolejką wokół stawów, Lato na sportowo, Jarmarki produktów lokalnych, czy też samo uroczyste otwarcie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej- to tylko niektóre z nich. Od 25 maja tą, niewątpliwie największą atrakcję w naszym powiecie, odwiedzili dyrektorzy dolnośląskich szkół, wiele grup zorganizowanych, weselnicy, a także dziennikarze oraz turyści z Polski i zza granicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ widok dymiącego parowozu wyprodukowanego w 1955 roku w Fabryce Lokomotyw w Chrzanowie musi robić i robi wrażenie. Nie mówimy tutaj o żadnym silniku spalinowym a najprawdziwszej na świecie lo¬komotywie opalanej węglem! Oprócz samej lokomotywy wraz z wagonikami Krośnicka Kolej Wąskotorowa może pochwalić się także innymi elementami infrastruktury kolejowej, lokomotywkami ekspozycyjnymi, wiatą grillową oraz stawem.

https://www.krosnice.pl/

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.