Gmina Kobierzyce - miejsce, które łączy

Czytaj dalej

Gmina Kobierzyce - miejsce, które łączy

Kobierzyce to świetnie rozwijająca się gmina, w której panuje atmosfera przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i dla licznych inwestorów. W 33 miejscowościach mieszka ponad 19 tys. osób. Atuty Gminy Kobierzyce to położenie w aglomeracji wrocławskiej, wzdłuż drogi krajowej nr 35 i nr 8 oraz w pobliżu skrzyżowania autostrady A-4 oraz bliskość do granicy czeskiej i niemieckiej.

Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia gminy doprowadziła do zmiany wizerunku regionu. Gmina Kobierzyce z typowo rolniczej zmieniła się w przemysłowo-rolniczą. Polityka władz samorządowych zaowocowała ogromną popularnością gminy wśród inwestorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Szacowana wartość kapitału zainwestowanego w Gminie Kobierzyce obecnie wynosi ponad 5 miliardów euro, a zatrudnienie znalazło ok. 30 tys. osób. Wpływy z budżetu pozwalają na realizację wielu inwestycji infrastrukturalnych, dzięki którym Kobierzyce to miejsce przyjazne i bezpieczne, przestrzeń, w której się dobrze mieszka, uczy i pracuje. Budżet gminy w sferze dochodów od kilkunastu lat utrzymuje się na wysokim poziomie, a w 2018 roku osiągnął najwyższą wartość w historii Gminy Kobierzyce. Po stronie dochodów zaplanowano ponad 200 mln zł i aż 300 mln zł po stronie wydatków. Zwiększenie gminnego budżetu oraz większe możliwości inwestowania i pozyskiwania środków zewnętrznych zaowocowały w wielu miejscowościach gminy nowymi obiektami użyteczności publicznej i nowym wyglądem wielu miejsc.

Gmina Kobierzyce wyróżnia się na tle innych gmin wiejskich w Polsce. Priorytetem są przedsięwzięcia ważne dla rozwoju gminy zarówno dziś, jak i w dalszej perspektywie. Rozwój gospodarczy sprzęga się tu z wyjątkowo twórczym i otwartym potencjałem ludzi. Dlatego Gmina Kobierzyce jest miejscem, które wciąż rozkwita.

Gmina Kobierzyce - miejsce, które łączy

Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.