Gmina Bierutów pamięta o zasłużonych strażakach

Czytaj dalej

Gmina Bierutów pamięta o zasłużonych strażakach

Co roku gminni strażacy obchodzą swoje święto. To zawsze okazja do tego, by nagrodzić tych, którzy się wyróżniają w codziennej służbie.

Takie spotkania odbywają się na bierutowskim Rynku co roku w maju. Ściągają zarówno strażaków, jak i ich rodziny oraz mieszkańców, którzy bardzo wysoko oceniają ich zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Spotkania te są również okazją do uhonorowania druhów z najdłuższym stażem oraz powitania w szeregach najmłodszych ochotników. Z honorami za 70-letnią służbę na rzecz mieszkańców gminy dziękowano rok temu m.in. Janowi Misiakowi. Pan Jan odebrał statuetkę i nagrodę rzeczową. - Wiemy, że pana marzeniem była nowa kosiarka elektryczna. Mamy nadzieję, że będzie panu służyła jak najdłużej - powiedział burmistrz Władysław Kobiałka. - Wspaniale, że jesteście - mówił do nich Władysław Kobiałka, życząc wszystkim tyle samo wyjazdów, co powrotów z akcji.

Wyróżnionych strażaków jest w gminie Bierutów wielu i nie sposób wymienić wszystkich nazwisk. Wymienimy więc tylko część z nich. Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza nadawany za zasługi dla rozwoju OSP otrzymał Eugeniusz Ogorzelski ze Zbytowej. Złoty Medale za Zasługi dla Pożarnictwa trafił do Franciszka Zbyluta, a srebrne otrzymali: Grzegorz Jeziorski, Jarosław Kwieciński i Daniel Sędkowski. Brązowy medal trafił do Antoniego Kownackiego, Krystyny Karkus i burmistrza Władysława Kobiałki. Nie zapomniano także o Wzorowych Strażakach. Są nimi: Henryk Sarna, Grzegorz Kasprzyk, Andrzej Leśnierowski, Paweł Mastalerz, Szymon Zbylut, Przemysław Janiak, Mateusz Sędkowski i Kamil Seweryński. I wreszcie ochotnicy z najdłuższym stażem to: Eugeniusz Ogorzelski ze Zbytowej i Jan Misiak z Bierutowa - obaj panowie służyli w mundurze już 65 lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.