Dla drogowców wakacje trwają też we wrześniu

Czytaj dalej
Fot. Janusz WóJtowicz / Polska Press Grupa
Adriana Boruszewska

Dla drogowców wakacje trwają też we wrześniu

Adriana Boruszewska

Remont wyczekiwanej drogi na Stabłowicach, budowa sieci dróg wokół szkoły na Gaju czy utrudnienia związane z remontem ulicy Dyrekcyjnej i przebudową Parafialnej oraz Buforowej. Wrocławscy kierowcy czekają na nowe drogi. Jak się dowiadujemy, większość inwestycji zakończy się zgodnie z planem. Jednak nie w sierpniu, ale we wrześniu. Lipiec był także czasem decyzji w sprawie innych, ważnych dla Wrocławia dróg. Po 10 miesiącach oczekiwania zapadła decyzja zezwalająca na dalszy etap budowy obwodnicy Leśnicy, czyli odcinka między ulicami Piołunową i Osiniecką. Inwestycja jest opóźniona właśnie z powodu braku tego zezwolenia. Teraz planowany termin uruchomienia obwodnicy Leśnicy to lato 2018 roku.

Miało być otwarcie w sobotę, ale kierowcy się go nie doczekali. 1,5-kilometrowy łącznik ulicy Wojanowskiej z Fieldorfa miał ułatwić życie i kierowcom, i pacjentom szpitala, a pod „Marciniaka” po dwóch latach oczekiwania wreszcie miał podjechać autobus MPK. Jednak, jak mówią we Wrocławskich Inwestycjach, droga jest gotowa. Problem pojawił się po stronie wykonawcy. - Wykonawca nie dopełnił formalności - stwierdza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. I dodaje, że za kilka dni dowiemy się, na kiedy planowany jest kolejny termin otwarcia ulicy.

Więcej szczęścia mają mieszkańcy wrocławskiego Gaju, gdzie w związku z budową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przedłużono ulicę Kłodzką do ul. Strońskiej, wzdłuż bloków przy ul. Piławskiej. Drogę oddano do użytku już w lipcu. Na dniach kierowcy pojadą również przedłużoną ulicą Wandy Rutkiewicz. Do tej pory między jednym fragmentem ulicy - od ul. Himalajskiej do Pirenejskiej - i drugim, od ul. Niemczańskiej do Strońskiej, była stumetrowa przerwa.

Największe zmiany czekają mieszkańców Wrocławia dopiero we wrześniu. To wtedy zakończy się trwający od czerwca remont ul. Dyrekcyjnej, a drogowcy wejdą na ul. Hubską.

- Prace na Dyrekcyjnej potrwają do października, ale już we wrześniu chcielibyśmy udostępnić ulicę dla ruchu - tak o otwarciu Dyrekcyjnej mówi Marek Szempliński.

Od 3 czerwca na odcinku Dyrekcyjnej, od Hubskiej do wyjazdu z autobusowego dworca tymczasowego, wymieniana jest nawierzchnia - z kostki brukowej na bitumiczną.

Otwarcie Dyrekcyjnej oznacza zamknięcie Hubskiej. Do końca przyszłego roku.

- Prace obejmą tam wymianę nawierzchni i budowę torowiska na ulicy Hubskiej, od ulicy Glinianej do Dyrekcyjnej, co umożliwi wpięcie go do torowiska na ulicy Pułaskiego. Powstaną chodniki oraz przystanki wiedeńskie. W ramach zadania wykonawca wymieni również nawierzchnię pod wiaduktem na ul. Pułaskiego - wylicza Marek Szempliński.

W wakacje rozpoczęły się również prace na ul. Buforowej. Na razie jednak spektakularnych wykopów tam nie ma. Trwają podcinki i wytyczanie. Większe roboty ruszą na początku września, a na Buforową wjedzie wtedy ciężki sprzęt budowlany.

Na koniec września planowane jest również otwarcie remontowanej obecnie ul. Parafialnej - od skrzyżowania z ulicami Strachowskiego, Kutrzeby i Kurpiów do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. W ramach remontu zaplanowano budowę nowych chodników, odbudowę nawierzchni, budowę nowej drogi rowerowej wzdłuż Parafialnej, zatok autobusowych oraz postoju taxi.

Wygląda więc na to, że największe remonty wakacyjne czekają na kierowców... po wakacjach, gdy na wrocławskich drogach jest najtłoczniej...

Adriana Boruszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.