Deski i szkło to ich tworzywo

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Deski i szkło to ich tworzywo

Aleksandra Pasis

Pokłosiem warsztatów będzie wystawa.

Zamiast siedzieć przed komputerem czy telewizorem, maluchy z Wałdowa Szlacheckiego (gm. Grudziądz) wolą wstać rano i spędzić czas kreatywnie na świeżym powietrzu. Właśnie dla dzieci i młodzieży zorganizowano w Parku Wiejskim warsztaty rękodzieła.

- Jest bardzo fajnie. Będziemy mieli fajne pamiątki - mówią mali uczestnicy wakacyjnych zajęć z malarstwa.

Z wielkim zaangażowaniem warsztaty prowadzi Danuta Styperek, która od lat zajmuje się twórczością ludową. - Próbujemy nauczyć dzieci, że z każdego i na każdym materiale można wykonać piękną pracę. Za nami już malowanie na szkle. Teraz tworzymy na desce, a w środę będziemy malowali na kamieniach - mówi Danuta Styperek.

Gdy odwiedziliśmy wczoraj grupę, maluchy właśnie szkicowały na kartach, by następnie obrazki przenieść na deski. - Tematem wiodącym są ptaki - dodaje Danuta Styperek. I kontynuuje: - Większy problem był przy malowaniu na szkle. Były trudności z utrzymaniem rysunków w ramkach, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Najważniejsze, że dzieci są chętne i wkładają całe serce w swoje prace.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Szlachecka dusza”, który realizuje Stowarzyszenie „Q przyszłości” z Wałdowa Szlacheckiego.

- Prace będzie można oglądać i podziwiać podczas festynu rękodzieła połączonego z dożynkami, które zaplanowano na 20 sierpnia w Parku Wiejskim - zaprasza Joanna Dulczewska, koordynatorka projektu „Szlachecka dusza” z Wałdowa.

Na imprezie zostaną również zaprezentowane prace, które powstaną na kolejnych warsztatach. Kiedy? 4, 5 i 6 sierpnia, o g. 9 w Parku Wiejskim w Wałdowie Szlacheckim.

- Będziemy tworzyli z mydła. Wykonamy też wirujące świece oraz ozdoby ze zboża - zaprasza do udziału Joanna Dulczewska.

Na uczestników zajęć czekają słodkie przekąski. Udział w nich jest bezpłatny.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.